Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
14/01/2020 - 13:20

Projektanci do dzieła. Ruszył konkurs na zagospodarowanie miejskich terenów

W Nowym Sączu został ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania kilku miejsc rekreacyjnych w mieście: Starej Sandecji, Kocich Plant oraz placu pod zamkiem.

Tereny te od wielu lat są niewykorzystane. Na Starej Sandecji, poza zasadzonymi dawno temu krzewami, które zdążyły już się rozrosnąć jest pusta działka miejska. Obecnie funkcjonuje tam teraz odkryte lodowisko i stoi sztuczna choinka. W ubiegłym roku zorganizowano strefę relaksu.

Wobec tego dość sporego terenu były pomysły, aby wybudować tam nową siedzibę ratusza, ale nowe władze miasta raczej ku termu się nie skłaniają. Bardziej widzą tam budynek, który zostałby przeznaczony na cele chociażby kulturalne. To tam mogłaby być zlokalizowana nowa siedziba Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Kolejny teren Kocich Plant jest od lat zaniedbany. Jest to miejsce, które można fajnie zaaranżować. Obecnie jest tam kilka ławek i kosze na śmieci. Dopiero kilka tygodni temu to miejsce zostało dobrze doświetlone, ale nadal wizerunkowo przypomina takie, jakby czas zatrzymał się tam w minionej epoce.

Trzecim miejscem, które ma być objęte konkursem jest teren w stronę mostu heleńskiego znajdujący się pod skarpą, na której stoją ruiny sądeckiego zamku.

W ogłoszonym konkursie chodzi o przygotowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania tych terenów.

Prace konkursowe można składać do 15 kwietnia (zgłoszenia mają charakter formalno - rejestracyjny, nie podlegają weryfikacji i kwalifikacji).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 kwietnia.

[email protected], fot. IM, ES.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)