Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
26/04/2023 - 11:35

Prof.dr hab.n.med. Henryk Mazurek to kolejny wyjątkowy gość X Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan”

Prof.dr hab.n.med. Henryk Mazurek kierownik Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy Oddziału Terenowego Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce – Zdroju będzie gościem jutrzejszego Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan” w Krynicy-Zdroju.

Już tylko kilkanaście godzin zostało do rozpoczęcia jubileuszowego X Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan” organizowanego przez Fundację Sądecką. W Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju spotkają się z mieszkańcami naszego regionu najznamienitsi specjaliści z różnych dziedzin medycyny.

Wśród nich będzie też prof.dr hab.n.med. Henryk Mazurek kierownik Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy Oddziału Terenowego Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce – Zdroju oraz kierownik Katedry Dietetyki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, który weźmie udział w debacie pod hasłem: Profilaktyka na receptę i bez.

Zobacz też co oznacza pojęcie: deinstytucjonalizacja usług w zakresie zdrowia psychicznego

Profilaktyka zdrowotna wymaga zaangażowania wielu podmiotów, od państwa począwszy, poprzez samorządy, organizacje pacjenckie i środowiska osób związanych z ochroną zdrowia. Ogromną rolę odgrywa także właściwa edukacja. W jaki sposób wdrażać projekty zapobiegające chorobom, aby skutkowały zmniejszeniem liczby osób znajdujących się w grupie ryzyka i narażonych na powikłania zdrowotne? I o tym właśnie wspólnie z profesorem podyskutują Elżbieta Fryźlewicz – Chrapisińska dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Marcin Krzemiński - prezes Uzdrowiska Krynica – Żegiestów oraz Sławomir Kmak - dyrektor Szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy - Zdroju SPZOZ.

WSTĘP na seminarium jest bezpłatny i tradycyjnie goście będą mogli się nie tylko przysłuchiwać panelistom, ale również zadawać im pytania. Zapraszamy do udziału.

PROGRAM SEMINARIUM „O ZDROWIU SĄDECZAN”.

([email protected] Fot.: ilustracyjne pixabay.com) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu