Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
21/10/2022 - 19:40

Proboszcz parafii św. Małgorzaty dołączy do grona Honorowych Obywateli Miasta Nowego Sącza

Ks. dr Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu dołączy do zaszczytnego grona osób – Honorowych Obywateli Miasta Nowego Sącza. Tak postanowili dzisiaj na sesji nadzwyczajnej sądeccy radni.

O to, by ks. Jerzy Jurkiewicz został Honorowym Obywatelem Miasta Nowego Sącza wnioskował do rady prezydent miasta Ludomir Handzel.

- Od pierwszych dni kapłańskiej posługi w Nowym Sączu ksiądz prepozyt pozyskał serca mieszkańców swoją życzliwością i otwartością na potrzeby innych – mówił dzisiaj na sesji nadzwyczajnej prezydent Ludomir Handzel. – Podjął się ogromnego dzieła renowacji bazyliki św. Małgorzaty, świątyni, w której od wieków bije duchowe serce Nowego Sącza, którą od średniowiecza łączą szczególne więzi z nowosądeczanami, która dzieliła zawsze dolę i niedolę miasta.

Ks. Jerzy Jurkiewicz jest proboszczem parafii św. Małgorzaty od 2014 roku.

Sądeccy radni powiedzieli również tak, by uhonorować Tarczą Herbową ,,Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”: Leszka Bolanowskiego, emerytowanego nauczyciela z II LO w Nowym Sączu i kabareciarza, kabaret „Ergo” oraz Beatę i Pawła Dziedziców, prowadzących od 30 lat Rodzinny Dom Dziecka w Nowym Sączu.

[email protected], fot. Jm.Dziękujemy za przesłanie błędu