Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
25/02/2020 - 14:00

Prezydent Andrzej Duda do nas jedzie. Wyborcze spotkanie w bastionie prawicy

Tak jak pięć lat temu, Andrzej Duda wsiadł w autobus i ruszył w Polskę zbierać głosy. Wyborcza kampania ruszyła na całego. Prezydent, wedle deklaracji, chce odwiedzić sto polskich miast i miasteczek. Na trasie tej rozpoczętej niedawno wyborczej marszruty znalazła się Limanowa.

Ledwie prezydent ruszył w Polskę „Dudabusem”, a już zawita do naszego regionu. W czwartek, 27 lutego, przyjedzie do Limanowej. Wiadomość obwieścił na swoim Facebooku poseł Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Janczyk.

Czytaj też Nasza sonda.Kto prowadzi w wybory na prezydenta na Sądecczyźnie

Jak to się stało, że Limanowa znalazła się na trasie niedawno  rozpoczętej, wyborczej marszruty?

- Zaprosiłem pana prezydenta w czasie spotkania noworocznego. Bardzo lubi Limanową, gdzie został życzliwie przyjęty w czasie ostatniej kampanii - mówi Wiesław Janczyk. - Nawet w jego spotach wyborczych, pięć lat temu, były trzy migawki z limanowskiego rynku, wypełnionego tłumem ludzi. Prezydent w ogóle bardzo lubi Sądecczyznę, z którą jest  przecież rodzinnie związany.  

Czy to ukłon w stronę regionu, gdzie prawica zawsze wygrywa?

- Prawdę mówiąc, ja sam spodziewałem się, że prezydent przyjedzie nie wcześniej niż za dwa, trzy tygodnie. Traktujemy to jako wielkie wyróżnienie. Warto przypomnieć, że w Limanowej pięć lat temu zyskał rekordowe poparcie w skali ogólnopolskiej. Cieszymy się, że na starcie kampanii będzie właśnie u nas, choć prawdę mówiąc, ja sam spodziewałem się, że przyjedzie nie wcześniej niż za dwa trzy tygodnie.

Czy prezydent odwiedzi Nowy Sącz?

Zapowiedział, że będzie we wszystkich powiatowych miastach, wyobrażam sobie, że odwiedzi też Nowy Sącz – mówi parlamentarzysta.

Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami Limanowej w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II.  

- Spotkanie jest otwarte. Przyjść może każdy –dodaje Janczyk. Początek o godzinie 18.30.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu