Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
18/03/2018 - 12:45

Prezes sądu wyjaśnia, jaki „brudas” pozdrawiał sędziów rejonówki z wysypiska śmieci nad Kamienicą

Wracamy do sprawy dzikiego wysypiska śmieci nad Kamienicą, w którym Czytelnik znalazł między innymi korespondencję adresowaną do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Prezes sądu Dariusz Rams wyjaśnia jak pocztówki mogły się znaleźć nad rzeką.

Prezes Rams zaczyna wyjaśnienia od tego, że w związku ze zmianą siedziby Sądu Rejonowego, którą przeniesiono do nowego budynku, rozwiązana została umowa najmu pomieszczeń zajmowanych przy Mickiewicza 1, gdzie urzędowali pracownicy III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Jednocześnie zlecono w ramach postępowania ofertowego wykonawcę remontu tych pomieszczeń.

I już na etapie ogłoszenia postępowania jeden z potencjalnych wykonawców zapytał: - Co z materiałami z rozbiórki? Odpowiedź była jednoznaczna: - Wykonawca zobowiązany jest do utylizacji materiałów z rozbiórki we własnym zakresie. Informację podano – zgodnie w obowiązującymi wymogami – do wiadomości publicznej. Zapis ten znalazł również odbicie w umowie, którą ostatecznie sąd podpisał z wybranym podmiotem.

Zobacz też: Nowy Sącz: Pozdrowienia dla Sądu Rejonowego od... brudasa znad Kamienicy [Aktualizacja]

- Wszelkie więc kwestie związane z utylizacją odpadów, które powstały przy pracach remontowych, należały do wykonawcy – podkreśla Dariusz Rams. – Przeprowadzono wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, z którego wynika, że żaden z pracowników tutejszego Sądu nie zajmował się utylizacją odpadów powstałych przy remoncie budynku – zastrzega prezes Sądu.

Co to oznacza w praktyce? Śmieci wyrzucił nad Kamienicą przedsiębiorca, który realizował zlecenie od sądu. Tym samym wiadomo już, jaką firmę miał na myśli komendant Straży Miejskiej Dariusz Górski, gdy informował nas o tym, że „brudas” już posprzątał śmieci i został ukarany mandatem.

ES [email protected] Fot.: Czytelnik

Kolejne wysypisko nad Kamienicą

Fot.: Czytelnik
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku