Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
18/03/2012 - 19:34

Prezes PiS rekomendował senatora Koguta na szefa okręgu

Wiadomo już, na kogo postawił Jarosław Kaczyński. Rekomendował na przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 14 senatora Stanisława Koguta.

Tym samym zakończyła się rywalizacja między Stanisławem Kogutem a Arturem Czerneckim o przywództwo w PiS w okręgu obejmującym pięć powiatów: tatrzański, nowotarski, limanowski, nowosądecki i gorlicki. Radny Nowego Sącza, który też wysłał do prezesa partii swój program działań lokalnego PiS (wymagany przy staraniach o rekomendację na szefa okręgu), już w piątek złożył senatorowi gratulacje i zadeklarował współpracę w rozwijaniu struktur partii na Sądecczyźnie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nakręcił specjalny film do uczestników zjazdów okręgowych partii. - Chciałem podziękować za lojalność wobec Prawa i Sprawiedliwości, która była wystawiana na bardzo poważne próby - zwrócił się w nim do członków PiS.

Zjazd okręgowy odbędzie sie 25 marca w Instytucie Ekonomii PWSZ w Nowym Sączu. Wezmą w nim udział członkowie PiS, którzy byli członkami partii 26 listopada 2011 roku i  opłacili składki do końca zeszłego roku. Według senatora, który dziś jest pełnomocnikiem PiS w okręgu,  takich osób jest ok. 250. Na czele komitetu organizacyjnego zjazdu stanęła poseł Barbara Bartuś z Gorlic.

Przypomnijmy, że poprzedni szef okręgowych struktur PiS Arkadiusz Mularczyk jest obecnie przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Solidarnej Polski i będzie tworzył na Sądecczyźnie struktury tej nowej partii.

(BW)Dziękujemy za przesłanie błędu