Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
10/07/2015 - 13:38

Pożar przy Sienkiewicza. Paliły się auta pracowników skarbówki

Dzisiaj rano (10 lipca) na parkingu przed budynkiem, w którym mieszczą się obecnie trzy instytucje Urząd Kontroli Skarbowej, Urząd Celny i część Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu zapaliły się dwa samochody osobowe marki Citroen i Opel. Dzięki szybkiej akcji ratowniczej pracowników „skarbówki” i strażaków ogień nie zdołał, na szczęście, się rozprzestrzenić. Przez wiele godzin na miejscu pożaru pracowali sądeccy policjanci, a także biegły z zakresu pożarnictwa. Będą oni ustalać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.
Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze około godz. 7.40. W tym samym czasie powiadomiona została również sądecka policja. Ratownicy oraz patrol policji błyskawicznie wyjechali na ul. Sienkiewicza.

Na parkingu nieopodal dawnej siedziby sądeckiej komendy paliły się dwa auta osobowe marki Citroen i Opel.

Auta stały przed budynkiem, w którym mieszczą się obecnie trzy instytucje: Urząd Kontroli Skarbowej, Urząd Celny i część Urzędu Skarbowego. Pożar zauważyli pracownicy „skarbówki” i to oni, jako pierwsi zaczęli go gasić za pomocą gaśnic.

- Potwierdzam przed budynkiem, w którym znajduje się także nasza instytucja wybuchł pożar
– powiedziała naszemu portalowi Beata Orzeł – Ligęza, naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu. – Na parkingu stały obok siebie dwa samochody należące do naszych pracowników. Zaczęły się one palić.

Reakcja pracowników Urzędu Skarbowego była natychmiastowa. To oni zaczęli gasić ogień Zaalarmowali służby ratownicze. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia dogasili pożar. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Oba samochody uległy częściowemu spaleniu
- mówi st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Na miejscu pożaru przez kilka godzin, pod nadzorem zastępcy komendanta miejskiego policji w Nowym Sączu, pracowali funkcjonariusze oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Zabezpieczane były ślady, ustalano świadków tego zdarzenia.

Miejsce, gdzie doszło do pożaru było oddzielone policyjną taśmą i stali tam funkcjonariusze.

- Dyżurny komendy został powiadomiony przez pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że przy ul. Sienkiewicza pali się samochód
– mówi st. sierż. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Na miejsce pojechał natychmiast patrol policji. Kiedy funkcjonariusze tam dotarli okazało się, że palą się dwa samochody osobowe marki Citroen i Opel.

Policja będzie ustalać okoliczności i przyczyny tego pożaru. Szefowa Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu przyznała, że czeka na ustalenia funkcjonariuszy.

(MACH)
Fot. PSP w Nowym Sączu, (MACH).Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)