Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
27/08/2020 - 19:05

Powiat nowosądecki już nie w czerwonej strefie, a Nowy Sącz?

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów objętych pandemią koronawirusa. Mowa o czerwonej i żółtej strefie, a także tych powiatach, które znalazły się wśród zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami. Z piątku na sobotę – 28/29 sierpnia powiat nowosądecki wychodzi już z czerwonej strefy. Zostaje objęty strefą żółtą, czyli taką, w której są mniej zaostrzone rygory epidemiologiczne. Mieszkańcy Sądecczyzny, od jutra nie mają obowiązku zakładania maseczki na ulicy, ale jeśli ktoś ma taką wolę, to jak najbardziej.

Resort Zdrowia uznał, opierając się o dane dotyczące liczby nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, że sytuacja w powiecie nowosądeckim zaczęła się na tyle stabilizować, iż Sądecczyzna może wyjść już ze strefy czerwonej i zostać objęta strefą żółtą.

Dzisiaj mamy w powiecie nowosądeckim 780 aktywnych zakażonych i 1161 osób objętych kwarantanną. Przypomnijmy, że powiat nowosądecki znajdował się w czerwonej strefie od 8 sierpnia. To bardzo dobra wiadomość, że region ten został zakwalifikowany do strefy żółtej. W niej znalazła się także stolica Małopolski – Kraków, która ma bardzo dużo aktywnych przypadków.

Natomiast nadal w strefie czerwonej o podwyższonych rygorach epidemiologicznych pozostaje, niestety Nowy Sącz. Te rygory będą obowiązywały również mieszkańców powiatu nowotarskiego.

Aktualna lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi). Będzie ona obowiązywała już w nocy z piątku na sobotę (28/29 sierpnia).

  • Do listy czerwonej zakwalifikowano 7 powiatów: nowotarski, Nowy Sącz, wieluński, pajęczański, lipski, kolski, łowicki
  • Do listy żółtej zaliczono 11 powiatów: Kraków, rybnicki, kłobucki, tatrzański, limanowski, przemyski, żuromiński, kartuski, konecki, bartoszycki, nowosądecki.
  • Na liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami znalazły się: Sopot oraz powiaty oleski, brzeski i myszkowski.
  • Warto wspomnieć, że resort zdrowia aktualizuje tę listę w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu