Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
24/11/2012 - 09:22

Powalczą o 300 tys. Recycling Band w finale Mam Talent

Dziś o godz. 20 na żywo w TVN-ie odpadowi muzycy zmierzą się z pozostałymi finalistami programu. W półfinale „emocje były jak na grzybobraniu”. A jak będzie teraz?
- Na pewno nie będzie gorzej niż poprzednio. Utwór, co prawda nie jest taki widowiskowy jak poprzedni, ale na pewno lepszy muzycznie - zapewniają dwaj nowosądeczanie: Kamil Kędzierski i Piotr Bolanowski, którzy wchodzą w skład nietypowego zespołu - grającego na instrumentach z odpadów przemysłowych. Historia butlo-instrumentów pokazuje, że wyobraźnia i pasja potrafią wzbudzić zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Nietypowe hobby Kamila Kędzierskiego zwróciło uwagę wielu mediów: TVN, TVP1, TVP Kraków, Arte.TV. Kiedy udało się stworzyć szereg instrumentów, uformowała się grupa Recycling Band, która aktualnie próbuje swoich sił w programie Mam Talent.
Panowie hobbystycznie grający na instrumentach z odpadów, na co dzień (w trzech czwartych) są studentami jazzu i rozrywki na Akademii Muzycznej w Krakowie. Gitarzysta i konstruktor odpadowych instrumentów Kamil to student metalurgii na AGH-u. Ich poprzedni występ (20 października) zaimponował jury i publiczności oryginalnym pomysłem i starannością wykonania. Nie da się ukryć, że muzycy świetnie bawili się na scenie, podobnie zresztą było w programie Dzień Dobry TVN, gdzie odpowiadali na pytania Magdy Mołek i Andrzeja Sołtysika.
Przygotowania do ostatecznej rozgrywki trwały długo i Recycling nie ukrywa, że jest już trochę zmęczony codziennymi próbami i poszukiwaniem nowych brzmień.
- W finale zadebiutuje z nami Stefan Pewniak, który zagra na najnowszym wynalazku, butlo-skrzypcach, a kompozycja będzie energetyczna w stylu dance - mówi Kamil Kędzierski.
Co panowie zrobiliby z tak dużą wygraną?
- Nie myślimy o tym. Może wreszcie stać nas byłoby na prawdziwe instrumenty... - dodaje Kamil, który swoimi oryginalnymi pomysłami połączył sympatie do muzyki, majsterkowania i ekologii.
Poprzedni wystep można oglądać TU.

(JB)
Fot. archiwum zespołuDziękujemy za przesłanie błędu