Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
16/05/2023 - 12:05

Poszukiwania w Nowym Sączu. Policjanci i strażacy przeszukują okolice starego młyna

Dzisiaj od samego rana na terenie Nowego Sącza są prowadzone poszukiwania. Strażacy wspólnie z policjantami szukają zaginionego mieszkańca Nowego Sącza 83-letniego Juliana Wańczyka, który od dwóch tygodni nie daje znaku życia. Służby przeszukują okolice starego młyna przy ulicy Stolarskiej.


Sądeckie służby ratunkowe w dalszym ciągu prowadzą poszukiwania zaginionego mieszkańca Nowego Sącza 83-letniego Juliana Wańczyka. Dzisiaj od samego rana strażacy wspólnie z policjantami przeszukują okolice starego młyna, który znajduje się przy ulicy Stolarskiej w Nowym Sączu. Nie wiadomo, dlaczego akurat w to miejsce udały się służby ratunkowe. Być może ktoś widział zaginionego mężczyznę w tych okolicach albo uchwyciły go kamery monitoringu. Nie wiadomo. Tak czy inaczej policjanci natrafili na jakiś ślad, który wskazywał na to, że trzeba przeszukać ten teren. W poszukiwaniach pomagają im strażacy.

Zobacz też Po południu wyszedł ze swojego mieszkania w Nowym Sączu i zniknął bez śladu. Trwają poszukiwania

W ubiegłym tygodniu służby ratunkowe również prowadziły poszukiwania w terenie, jednak nie udało im się odnaleźć zaginionego 83-latka. Służby przeszukiwały wtedy brzegi rzeki Kamienica w okolicach Bulwaru Narwiku.

Zobacz też W Nowym Sączu trwają poszukiwania. Strażacy przeczesują brzegi Kamienicy

Choć od zaginięcia 83-letniego Juliana Wańczyka za kilka dni miną dwa tygodnie, wciąż nie wiadomo, gdzie teraz jest. Nie wiadomo nawet czy żyje. Jego bliscy bardzo się o niego martwią.

Przypomnijmy. 83-latek wyszedł ze swojego mieszkania przy ulicy Kochanowskiego 4 maja przed godziną piętnastą i ślad po nim zaginął.

- Tata nie wziął ze sobą dokumentów ani telefonu – mówi w rozmowie z naszą redakcją syn zaginionego mężczyzny.

Zaginiony 83-latek ma około 170 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, krótkie siwe włosy i niebieskie oczy. W dniu, w którym był widziany po raz ostatni, miał na sobie czarne buty, czarne materiałowe spodnie, koszulę i jasnoszary sweter zapinany na guziki. Nie zabrał ze sobą okularów. Mężczyzna nosi aparaty słuchowe.

Jeśli widziałeś zaginionego Juliana Wańczyka w ostatnich dniach albo wiesz, gdzie teraz może przebywać, koniecznie skontaktuj się z policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 albo 47 833 46 30. Każda informacja może być cenna.

Prosimy również o udostępnianie naszego komunikatu w portalach społecznościowych, aby dotarł do jak największej liczby osób. Być może dzięki wam uda się szybko odnaleźć zaginionego seniora. W imieniu rodziny 83-latka dziękujemy za wszelką pomoc. ([email protected] Fot. R. Gajewski, Rodzina Zaginionego)Dziękujemy za przesłanie błędu