Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
24/03/2017 - 12:30

Posprzątali po naszej interwencji a radna chce jeszcze wykosić

Po kilku interwencjach, portal Sądeczanin.info połączył siły z radną Dominiką Marczak posprzątano działkę przy Rokitniańczyków przy Szkole Podstawowej nr 21, teren wysprzątano. Radna chce dopilnować by go jeszcze wykoszono.

Zobacz też: Wysypisko śmieci tuż koło szkoły! Bo kilka osób kłóci się o grunt? [ZDJĘCIA]

Zgodnie z deklaracją złożoną mieszkańcom i idąc dalej Czytelnikom portalu Sądeczanin.info radna poruszyła temat jako pierwsza składając interpelację. Opisała stan obecny działki, wyjaśniła z jakim ryzykiem się wiąże fakt, że działka jest zarośnięta po pas a tym samym ustawicznie podpalana a na dodatek zmienia się w wysypisko śmieci. Poprosiła miasto o interwencję a dodatkowo wniosła o wprowadzenie do regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Nowego Sącza tak jak to ma miejsce w gminie Łabowa.

Zobacz też: Podpalaczom idzie w pięty? W Łabowej z chaszczami się nie cackają: wchodzą na grunt i sami koszą

Zadziałało. Już nazajutrz po sesji działka przy Rokitniańczyków została wysprzątana. Czy zostanie wykoszona? Na razie jest mokro, ale po kilku suchych dniach sprawdzimy.

Zobacz też: Nikt nie może zmusić właściciela do koszenia choć trawa płonie i spłonąć mogą mieszkania

Tymczasem okazało się, że tuż obok naszej redakcji jest podobny problem. Mieszkaniec Wólek poprosił nas o interwencję w sprawie równie zarośniętej działki naprzeciwko działek po drodze na kocie planty. – Cała granica działki obsadzona jest brzozami. Zaraz obok są domy. Może i bym do was nie dzwonił, ale idźcie zobaczyć jak to miejsce błyskawicznie zmienia się w wysypisko śmieci. A w działce jest też słup elektryczny… - alarmuje mężczyzna. Poszliśmy pod wskazany adres i co zastaliśmy? Zobaczcie sami.

ES [email protected] Fot.: KS I ES

Wólki


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)