Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 marca. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
29/03/2022 - 12:55

Pora odetchnąć! Tężnia solankowa w gorlickim parku już działa [ZDJĘCIA]

Na tę atrakcję mieszkańcy czekali z utęsknieniem. Po kilku miesiącach prac, w gorlickim Parku Miejskim pojawiła się tężnia solankowa. Wszystkie osoby spragnione morskiego powietrza, będą mogły tutaj „złapać oddech”.

Tężnie solankowe, to miejsca, w których możemy oddychać morskim powietrzem. Są zbudowane z gałązek tarniny, po których spływa solanka. Przy pomocy wiatru oraz słońca wytwarza się specyficzna mgiełka, która dostarcza wielu składników niezbędnych dla zdrowia – jodu, bromu, magnezu czy wapnia.

Wkrótce tężnia zostanie uruchomiona w Nowym Sączu. Już teraz mogą z niej natomiast korzystać mieszkańcy Gorlic. Na otwarcie czekali od momentu, gdy padły pierwsze zapowiedzi o realizacji inwestycji.

- W ciągu ostatnich lat Park Miejski przeszedł modernizację. Oświetlona została kładka, zmieniła się też infrastruktura sportowa, a od dziś, gorliczanie i przyjezdni mogą korzystać z dobrodziejstw tężni solankowej – informują władze miasta.

Inwestycja kosztowała około 360 tysięcy złotych (część środków pochodziła z dofinansowania z województwa małopolskiego). Tężnia ma kształt wielokąta wpisanego w okrąg. Jest drewniana i oświetlona. W jej otoczeniu znajdują się ławki i kosze na śmieci. ([email protected], fot.: UM Gorlice)

Tężnia solankowa w Gorlicach
Po kilku miesiącach prac, w gorlickim Parku Miejskim pojawiła się tężnia solankowa.


Dziękujemy za przesłanie błędu