Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
28/12/2021 - 12:40

Pora na budowę kąpieliska! Znamy budżet gminy Grybów na 2022 rok

30 grudnia odbędzie się najważniejsza sesja w gminie Grybów. Radni pochylą się nad uchwałą budżetową. Jakich inwestycji mogą się spodziewać mieszkańcy w przyszłym roku? O szczegóły zapytaliśmy wójta Jacka Migacza. W planach jest m.in. budowa kąpieliska.

fot.: Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay

Koniec roku, to szczególny czas we wszystkich gminach. Radni pochylają się nad przyszłorocznym budżetem. W gminie Grybów sesja budżetowa została zaplanowana na 30 grudnia. Czego mogą się spodziewać mieszkańcy?

- Budżet został bardzo dobrze skonstruowany. Mamy pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. Prawie 39 milionów zostanie przeznaczone na inwestycje, więc myślę, że można się tym pochwalić – mówi wójt Jacek Migacz.

- Stary rok zamykamy bardzo dobrze, wszystkie zamierzone cele są zrealizowane. Wieloletnie inwestycje, które zostały rozpoczęte, też idą zgodnie z harmonogramem prac. Teraz pora na ciężka pracę w 2022 roku- dodaje.

W ciągu następnych 12 miesięcy nie zabraknie kolejnych wyczekiwanych inwestycji. Plany są niezwykle ciekawe. Według zapowiedzi, do ich realizacji gmina ma przystąpić zaraz po nowym roku.  

- Jedna z kluczowych inwestycji to budowa otwartych kąpielisk z budynkiem usługowym w Białej Niżnej. Na początku stycznia ogłosimy przetarg. Jeśli uzyskamy dokumentacje i pozwolenia na budowę, to będziemy się przymierzać do budowy nowej Szkoły Podstawowej w Gródku. Prowadzone będą też duże inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową warte ponad 20 milionów złotych – wyjaśnia wójt. ([email protected], fot.: Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu