Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
28/09/2019 - 21:40

Ponad 250 podróżnych. Pociąg relacji Jasło-Krynica zdał egzamin!

Na trasę Jasło-Krynica wyjechał (28 września) próbny pociąg. Kolejom Małopolskim chodziło o zbadanie, czy skład cieszyć się będzie zainteresowaniem podróżnych. Test wypadł korzystnie, do uzdrowiska przyjechało ponad 250 osób. Dzięki temu ożył krynicki dworzec, który na co dzień świeci pustkami.

Wielomiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło-Muszyna-Krynica przyniosły efekt. W sobotę, 28 września na trasę wyjechał próbny pociąg. W ten sposób Koleje Małopolskie testowały, czy kurs będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych.

- Głównym argumentem decydującym o podjęciu takiej próby był sukces połączenia Jasło-Kraków Główny, które od momentu jego uruchomienia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.-wyjaśnia Przemysław Żywicki, zastępca dyrektora Kolei Małopolskich. -Uznaliśmy, że należy sprawdzić, czy inne kierunki podróży z Jasła również się sprawdzą.

Pomysł uruchomienia połączenia kolejowego: Jasło-Biecz-Gorlice (Zagórzany)-Stróże-Grybów-Nowy Sącz- Krynica, pojawił się dwa lata temu. Wówczas nie znalazł uznania ani władz samorządowych województw małopolskiego i podkarpackiego, ani przewoźników, którzy mogliby obsługiwać to połączenie.

- Informacja o uruchomieniu pociągu dała mnóstwo mi dużo satysfakcji. -mówi Adam Filar, koordynator kampanii KochamKolej.pl - Po raz kolejny uwierzyłem, że działając społecznie, w zdeterminowanym na osiągnięcie celu zespole, można zrobić coś pożytecznego.

Na razie kurs 28 września był jedynym kursem, ale dającym nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej linii kursować będą regularnie.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu