Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
15/11/2022 - 07:50

Pomylą się, część miasta zostanie bez prądu! Tak budują łącznik Smolika/29 Listopada w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Byliśmy na placu budowy łącznika ulic Smolika i 29 Listopada w Nowym Sączu. Tu nie ma miejsce na błędy, bo trwa m.in. przekłada sieci energetycznej, która płynie z pobliskiej rozdzielni do sporej części mieszkańców miasta, a przede wszystkim do dużych sądeckich firm działających w okolicy.

Zobacz też: Przegapisz ten termin, zapomnij o tańszym prądzie dla swojej firmy!

Łącznik ulicy Smolika, czyli ulicy przy której mieści się Sąd Rejonowy w Nowym Sączu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej to wyjątkowo ważna nitka, bo skróci dojazd do m.in. wymienionych instytucji dla ponad połowy miasta.

Zobacz też: Zmarł Andrzej Janisz wieloletni dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Nowym Sączu

Budowa łącznika jest jednocześnie kluczową częścią największej inwestycji drogowej w Nowym Sączu w tej kadencji samorządu. Kolejny etap to przebudowa ul. Jana Pawła II. W ramach prowadzonych prac powstanie również ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie i zatoki autobusowe. Jednocześnie skrzyżowanie ul. Wyspiańskiego z ul. Zieloną zostanie przebudowane na tzw. rondo biszkoptowe.

- To długo wyczekiwana inwestycja. Ona całkowicie odmieni układ komunikacyjny w tej części miasta. Na te prace przeznaczamy prawie 36 mln złotych – mówił prezydent Ludomir Handzel już w chwili rozpoczęcia robót przy łączniku.

- Dzięki niej w następnych latach umożliwimy płynny ruch tak, że będzie można spokojnie remontować ulicę Jana Pawła II. – dodaje prezydent miasta.

Mamy już połowę listopada, jak wygląda postęp prac? Zobaczcie sami. Od pracowników usłyszeliśmy, że najbardziej newralgiczną częścią inwestycji jest trwająca właśnie przekładka linii energetycznych. Zaraz obok powstającej obok ulicy jest bowiem jedna z większych rozdzielni prądu w mieście. Idzie stąd zasilenia dla sporej części mieszkańców i do największych przedsiębiorstw w okolicy.

Inwentaryzacja sieci to jedno, a rzeczywistość to drugie. Nie wszystkie kable są dokładnie tam, gdzie mówią mapy. Dlatego wszystkie wykopy pod podbudowę przyszłej ulicy, wszystkie przekładki sieci trzeba robić wyjątkowo ostrożnie i starannie. Na dziś większych zawirowań nie było, trzeba trzymać kciuki żeby szło tak dalej. ([email protected] Fot.: ES)

Tak budują łącznik Smolika/29 Listopada. Tu nie ma miejsca na błędy
Byliśmy na placu budowy łącznika ulic Smolika i 29 Listopada w Nowym Sączu. Tu nie ma miejsce na błędy, bo trwa m.in. przekłada sieci energetycznej, która płynie z pobliskiej rozdzielni do sporej części mieszkańców a przede wszystkim dla dużych sądeckich firm. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu