Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
28/12/2017 - 17:15

Pomagam.pl: piwniczanie zbierają na budowę pomnika Danuty Szaflarskiej

Pomagam.pl, to tu od kilku dni Społeczny Komitet Upamiętnienia Danuty Szaflarskiej prowadzi zbiórkę na budowę pomnika ukochanej przez wszystkich aktorki rodem z Kosarzysk w Piwnicznej-Zdrój. Do realizacji przedsięwzięcia potrzebna aż 200 tysięcy złotych. Jak idzie zbiórka?

O pomyśle upamiętnienia Danuty Szaflarskiej w Piwnicznej-Zdrój pisaliśmy w sierpniu w publikacji Nie chcemy pani Danusi odcinać od życia! Szaflarska będzie miała w Piwnicznej „piekielną” huśtawkę

Na razie na standardowe konto komitetu wpłynęło niewiele, bo zaledwie około 3 tysięcy złotych a do realizacji projektu potrzeba ok. 200 tysięcy złotych. Cały czas jednak trwa zbiórka do puszek, które ustawione są zarówno w różnych miejscach na terenie gminy Piwniczna-Zdrój jak i w Krakowie. – Puszki będą otwierane dopiero 25 stycznia – wyjaśnia w imieniu komitetu Dariusz Izworski.

A kilka dni temu miłośnicy Szaflarskiej uruchomili również zbiórkę na platformie pomagam.pl

Na razie akcję wsparła finansowo tylko jedna osoba, ale Izworski liczy, że to się niebawem zmieni, bo informacja o uruchomieniu zbiórki rozchodzi się bardzo szybko na formach społecznościowych i jest entuzjastycznie „lajkowana” nie tylko przez mieszkańców naszego regionu, ale w całej Polsce. Co bardzo ważne całe przedsięwzięcie a przede wszystkim sama zbiórka internetowa odbywa się za zgodą rodziny aktorki a jej honorowym patronem jest prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz.

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu