Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
17/03/2020 - 13:45

#pomagajzsądeczaninem Ufunduj posiłek dla personelu medycznego w Nowym Sączu

Sądeczanie wielokrotnie udowodnili, że w trudnych sytuacjach, w obliczu różnych tragedii, potrafią się jednoczyć, są solidarni i wzajemnie służą sobie pomocą. Teraz, gdy cały świat walczy z pandemią koronawirusa, patrzymy na personel medyczny, który jest na pierwszej linii walki z wirusem. Możemy ich wesprzeć.

To oni - ratownicy medyczni, salowe, pielęgniarki, lekarze - spędzają wiele godzin w szpitalach, gdzie opiekują się chorymi, narażając swoje własne zdrowie, a nawet życie. Teraz - w nadzwyczajnych warunkach - robią to niejednokrotnie kosztem swojego czasu wolnego, który mogliby spędzić z rodziną i bliskimi. A w szpitalu nie mają żadnych darmowych posiłków.

Z każdą kolejną godziną sytuacja w Polsce jest coraz poważniejsza. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Tysiące osób już zostało objętych nadzorem epidemiologicznym albo kwarantanną, a kilkaset przebywa w szpitalach. Niestety, rośnie też liczba zgonów.

W Nowym Sączu jak na razie nie ma ani jednego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem, choć z pewnością jest to tylko kwestia czasu. Lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni już teraz mają sporo pracy. Codziennie do utworzonego przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym punktu przyjęć dla osób z podejrzeniem koronawirusa zgłaszają się kolejni pacjenci, którzy zaobserwowali u siebie niepokojące objawy. Personel medyczny z wielką odwagą, poświęceniem i należnym szacunkiem zajmuje się każdą chorą osobą.

Pokażmy ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom i salowym, a także pozostałym pracownikom szpitala, że doceniamy ich trud i poświęcenie. Odciążmy ich w pracy i ufundujmy posiłek, aby jeszcze lepiej mogli skupić się na walce z wirusem.

Zatem zbieramy! Liczy się każda złotówka, która będzie wyrazem solidarności z naszymi bohaterami. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na posiłki  dla nich - jeden zestaw obiadowy to koszt ok. 12 złotych. Postaramy się - zależnie od zebranej kwoty - kupować obiady każdego dnia dla pełnej obsady personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i specjalnego oddziału dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Chcemy dostarczać posiłki o godzinie 15. Będzie ich tyle, na ile uzbieramy.

Zachęcamy również właścicieli restauracji, jadłodajni i innych punktów gastronomicznych, aby i oni włączyli się w naszą akcję. Aby za pośrednictwem naszego portalu przekazali posiłki dla personelu medycznego w Nowym Sączu. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 513 276 292 albo za pomocą maila: r.gajewski@sadeczanin.info

Dziękujemy za każdą wpłatę!

RG r.gajewski@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu