Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
25/03/2020 - 10:15

Polsko - słowacką granicę przekroczysz tylko w Chyżnem

Od piątku, 27 marca 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte zostaną osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Na terenie gmin Krynicy i Muszyny są dwa przejścia graniczne: w Leluchowie i Muszynce. Ale oba są zamknięte i nikt ich nie przekroczy, nawet osoby zamieszkujące najbliżej. Wszyscy muszą korzystać z przejścia w Chyżnem.


W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia, od 27 marca (piątek) wprowadzone zostają kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, mieszkających w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracujących na co dzień w drugim kraju, przekraczających granicę regularnie.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Na terenie dwóch sąsiadujących gmin: Muszyna i Krynica-Zdrój, są dwa przejścia graniczne w Muszynce-Kurov i Leluchowie- Circ. Ale rozporządzenie ich nie dotyczy, bo oba przejścia są zamknięte. I nikt ich nie przekroczy - przypomina Straż Graniczna. Nawet osoby pracujące po drugiej stronie. Wszyscy muszą korzystać z jedynego czynnego przejścia granicznego na Słowację - w Chyżnem.

(MK) fot. ilustracyjne

Żródło: gov.Małopolski Urząd WojewódzkiDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe