Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
28/10/2021 - 10:15

Polski Ład: gmina Grybów dostała dwa razy więcej niż Nowy Sącz

Gmina Grybów otrzymała 9,5 mln zł dofinansowania w ramach rządowego funduszu Polski Ład. Zostanie przeznaczone na rozbudowę sieci wodociągowej oraz uporządkowanie gospodarki ściekowej. Co ciekawe, środki przyznane gminie są dwukrotnie wyższe niż te, które otrzymał Nowy Sącz.

Wójt Jacek Migacz, fot.: UG Grybów

W wyniku rozdysponowania środków rządowych w ramach Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład”,na Sądecczyznę trafi łącznie ponad 168 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na remonty dróg, budowę obiektów sportowych czy infrastruktury turystycznej. 

Nowy Sącz złożył do wspomnianego programu trzy wnioski o dofinansowanie. Władze zabiegały w sumie o 185 mln złotych. Akceptacje zyskał jedynie najtańszy i miasto otrzyma 4,5 mln złotych.

Dużo większy przydział gotówki przypadł natomiast gminie Grybów, która otrzymała 9,5 mln zł. Wójt Jacek Migacz odebrał promesę z rąk wojewody Łukasza Kmity. Szczegóły zostały omówione na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Na co pieniądze zostaną przeznaczone? Jak się okazuje, mowa o dwóch inwestycjach. Pierwszą jest rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowościach Biała Niżna oraz Stróże (2,8 mln zł dofinansowania), a drugą uporządkowanie gospodarki ściekowej w miejscowości Kąclowa (6,7 mln zł dofinansowania). To duży zastrzyk gotówki dla całej gminy. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: UG Grybów)Dziękujemy za przesłanie błędu