Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
26/05/2020 - 15:35

Polowanie na gangsterów? Takiej akcji jeszcze nie było w Nowym Sączu ! [WIDEO]

Ledwo napisaliśmy o akcji antyterrorystów na ulicy Batalionów Chłopskich w Nowym Sączu, a w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. Czytelnicy informowali nas o kolejnych podobnych zdarzeniach, ale tym razem na ulicy Królowej Jadwigi i Lwowskiej. Mieszkańcy Nowego Sącza spekulują, że być może antyterroryści zatrzymali osoby, które trudniły się handlem ludźmi, prostytucją albo narkotykami.

Po godzinie trzynastej, otrzymaliśmy kolejną informację. Okazuje się, że w tym samym czasie, przed godziną szóstą rano antyterroryści  pojawili się pod jednym z  bloków przy  ulicy Lwowskiej.

- To było kilka nieoznakowanych busów i chyba z szesnastu zamaskowanych facetów. Weszli do jednego z mieszkań na drugim piętrze – opowiada jeden z mieszkańców. -  Słychać było,  jak walą do drzwi, rozlegały się krzyki i wrzaski. Potem zgarnęli dwóch młodych gości, którzy tam mieszkają. Nikt ich nie znał, bo niedawno  się tam wprowadzili.

Miesięcznik "Sądeczanin" i kwartalnik "Sądeczanin HISTORIA". Jednorazowo i w prenumeracie. W e-wydaniu i PDF. Już zamówisz i przeczytasz na laptopie, tablecie i smartfonie. POLECAMY!

Opublikowany przez Sądeczanin Sobota, 16 maja 2020

Zobacz też Antyterrorystyczna obława w Nowym Sączu. CBŚ zgarnia o świcie ludzi

Wkrótce potem telefon zadzwonił znowu. To była mieszkanka bloku przy ulicy Królowej Jadwigi .

- Tutaj też była akcja antyterrorystów i tez o szóstej rano. Zaczęli łomotać do takiej młodej kobiety, która tutaj od niedawna mieszka. Czym się zajmowała, nie mam pojęcia. To naprawdę podejrzana sprawa. Panowie w kominiarkach zgarnęli ją i tyle - powiedziała nam w rozmowie telefonicznej nasza Czytelniczka.

- Była godzina 4, jak samochody z zaciemnionymi szybami podjechały pod blok przy ul. Królowej Jadwigi. Przez jakiś czas mężczyźni w kominiarkach siedzieli w autach, potem z bronią weszli do jednego z mieszkań - mówi mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Królowej Jadwigi.

Po raz kolejny skontaktowaliśmy się z rzeczniczką Centralnego Biura Śledczego Policji Iwoną Jurkiewicz, ale i tym razem usłyszeliśmy, że jak na razie nie może mówić o szczegółach prowadzonych działań.

Niewykluczone, że CBŚP i funkcjonariusze straży granicznej weszli dzisiaj rano jeszcze do innych mieszkań na terenie Nowego Sącza. Jeśli macie jakieś informacje albo zdjęcia, prześlijcie je do naszej redakcji.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, do podobnych akcji dzisiaj rano miało dojść także na ul. Sienkiewicza, Tuwima, Grunwaldzkiej i Paderewskiego.

- Widziałam, jak pod blok przy ulicy Tuwima podjechały samochody straży granicznej. Około 6 godziny funkcjonariusze weszli do bloku i wyważyli drzwi jednego z mieszkań. W całej akcji brało udział około dwadzieścia osób i dwa psy tropiące. Do godziny 10 funkcjonariusze przeszukiwali mieszkanie. Wyprowadzili w kajdankach dwie osoby - poinformowała nas mieszkanka ulicy Tuwima.

Do podobnej akcji doszło na ulicy Sienkiewicza. Według naszych czytelników, po godzinie 6 z bloku został wyprowadzony około 30-letni mężczyzna.

- Widziałam, jak wcześnie rano na ulicę Grunwaldzką przyjechali strażnicy graniczni. Zamaskowani mężczyźni weszli do nowo wybudowanego domu, w którym dopiero od dwóch miesięcy ktoś mieszka.  Nie znałam tych ludzi. Bardzo rzadko wychodzili z domu. Mieli chyba małe dziecko - poinformowała naszą redakcję mieszkanka ulicy Grunwaldzkiej.

[email protected][email protected], Fot. R.GajewskiDziękujemy za przesłanie błędu