Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
13/06/2014 - 11:00

Policyjny pościg za uciekinierami z banku. To były ćwiczenia!

Do jednego z banków w Limanowej weszło wczoraj (12 czerwca) kilku ludzi. Ich zachowanie wzbudziło podejrzenia wśród pracowników, którzy powiadomili policję. Zaalarmowani funkcjonariusze zatrzymali w pościgu dwóch uciekinierów na blokadzie drogowej, natomiast jednego pomógł ująć policyjny pies. Nie była to jednak rzeczywista sytuacja.
Taki scenariusz miały wspólne ćwiczenia, dzięki którym pracownicy banku jak i policjanci wypracowywali wspólne metody działań.
- Informacja przekazana dyżurnemu limanowskiej policji uruchomiła szereg procedur wymaganych w tego typu sytuacjach, potrzebnych do podjęcia właściwych decyzji i koordynacji policyjnych służb wszystkich pionów – informuje asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. – Pracownicy banku zachowali się adekwatnie do sytuacji, zareagowali właściwie powiadamiając policję.
Taka wyimaginowana sytuacja, zdaniem policji ma przede wszystkim uzmysłowić realne zagrożenia. Tego rodzaju ćwiczenia, w które zaangażowane są różne służby i instytucje pozwalają wypracować pewne procedury, dzięki którym będzie można sprawnie i szybko reagować w sytuacjach kryzysowych.

(MIGA)
Fot. KPP w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)