Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
25/03/2014 - 15:30

Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Wiózł kobietę i troje dzieci

Policjanci zatrzymali w Nowym Sączu w pościgu 65-latka kierującego samochodem marki Renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był pijany. Razem z nim podróżowała nietrzeźwa kobieta i trójka jej dzieci.
W niedzielę (23 marca) około godz. 14 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał informację, że ulicą Kusocińskiego w Nowym Sączu porusza się samochód marki Renault, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. W ten rejon miasta został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli samochód marki Renault jadący bez włączonych świateł mijania.
- Policjanci natychmiast przystąpili do zatrzymania pojazdu, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych – poinformowała nasz portal Aneta Izworska, z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Mimo to kierowca nie zatrzymał się, skręcił w drogę między blokami i przyspieszył.
Funkcjonariusze ruszyli w pościg za kierującym, który prowadzili do ulicy Starodworskiej. Tam samochód się zatrzymał.
- Z uwagi na agresywne zachowanie mężczyzny funkcjonariusze założyli mu kajdanki i doprowadzili go do radiowozu – mówi Aneta Izworska - Kierowcą okazał się 65-letni mieszkaniec Nowego Sącza. Badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto sądeczanin nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami. Oprócz 65-latka w samochodzie podróżowała nietrzeźwa kobieta i trójka jej dzieci, które były przewożone bez wymaganych fotelików.
65-latek trafił do wytrzeźwienia w Sądeckim Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu. Kobieta z dziećmi została przekazana osobom, które zobowiązały się nimi zaopiekować.
- Teraz 65-letni sądeczanin odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości – dodaje Izworska. - Dodatkowo sądeccy policjanci będą prowadzić postępowanie przygotowawcze w związku z narażeniem przez kierującego małoletnich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi do 3 lat więzienia.
(MIGA)
Fot. sxc.hu. - zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)