Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
27/02/2014 - 15:23

Policyjny pościg za motocyklistą. Kierujący jednośladem był pijany

Policjanci z limanowskiej „drogówki” zatrzymali wczoraj (26 lutego) w Kamienicy (powiat limanowski) w pościgu kierującego motocyklem, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze zatrzymali motocyklistę i jadącego z nim pasażera. Okazało się, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi.
Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 16 w Kamienicy policjanci z limanowskiej „drogówki” zatrzymywali do kontroli drogowej motocyklistę.
- Przewoził on pasażera, który nie miał kasku ochronnego – powiedział naszemu portalowi asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. - Pomimo podawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, motocyklista podjął ucieczkę.
Policjanci ruszyli za uciekinierami w pościg, który trwał prawie trzy kilometry. W końcu kierujący na jednej z posesji porzucił pojazd i wspólnie z pasażerem zaczęli uciekać pieszo. Szybko zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy.
- Podczas ustaleń okazało się, że obydwaj uciekinierzy są nietrzeźwi – dodaje asp. Piegza. – 26-letni kierowca miał 1,2 promila (nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania), a jego rówieśnik - pasażer miał dwa promile.
Motocyklista odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i przewożenie pasażera bez kasku ochronnego.
Postępowanie w tej sprawie prowadzą limanowscy policjanci.

(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)