Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
22/02/2024 - 16:25

Policja jednak wkroczyła do siedziby znanej, sądeckiej fundacji. Będą mieć problemy?

O fundacji Będzie Dobrze znowu zrobiło się głośno. Tym razem powodem nie jest jednak akcja charytatywna czy organizacja festynu w ramach budżetu obywatelskiego. Jak udało nam się ustalić, do jej siedziby wkroczyła policja…

Co się dzieje w fundacji Będzie Dobrze

Fundacja “Będzie Dobrze” jest znana na Sądecczyźnie. To ona odpowiadała w ostatnich latach m.in za organizację na osiedlach wielu imprez integracyjnych w ramach budżetu obywatelskiego. Otrzymywała na ten cel dotacje z urzędu miasta. Pisaliśmy o tym TUTAJ.  Mogliśmy ją zobaczyć jednak również przy różnego rodzaju akcjach charytatywnych.

Jak już pisaliśmy, w piątek otrzymaliśmy informację, że w jej siedzibie policja miała zabezpieczyć komputery i dokumenty. Zapytaliśmy o to prezes fundacji - Annę Pych. Stwierdziła jednak, że nic takiego nie miało miejsca. 

Nieco później na stronie fundacji pojawiło się oświadczenie. Czytamy w nim, że wobec fundacji mają się toczyć działania niesprzyjające działalności i zakłócające jej funkcjonowanie. Będzie Dobrze miało wystąpić w związku z tym o kontrolę działalności oraz do partnerów o ocenę dotychczasowej współpracy. Nie jest jednak sprecyzowane o jakich organach konkretnie mowa.

- Pragniemy poinformować, że oskarżenia pochodzą od prywatnej osoby, która za porozumieniem przestała współpracować z fundacją. Kontynuujemy naszą misję, jaka od 12 lat nam przyświeca: pomoc potrzebującym i rozwój idei wolontariatu, w szczególności wśród młodzieży - dodaje w oświadczeniu fundacja Będzie Dobrze.

Policja i prokuratura o sprawie fundacji

O wszystko zapytaliśmy zatem policję. Sądecka komenda odpowiedziała, że rzeczywiście nie podejmowała w siedzibie fundacji żadnych działań. Okazuje się jednak, że funkcjonariusze zostali zaangażowani w sprawę. Tyle, że z Nowego Targu.

- Mogę potwierdzić, że nowotarscy policjanci wykonywali czynności, natomiast o szczegóły proszę zwrócić się do gospodarza sprawy, a więc Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu - odpisała na nasze pytanie dotyczące zabezpieczenia dokumentacji podkom. Dorota Garbacz, oficer prasowy KPP w Nowym Targu.

Co na to wszystko prokuratura? Anna Kojs, zastępca prokuratura rejonowego stwierdziła, że nadzorowane jest postępowanie przygotowawcze dotyczące “jednej z fundacji działających na terenie powiatu nowosądeckiego”. Działania miały być podejmowane w jej biurze. Jak dodaje, ze względu na dobro postępowania, nie może udzielić więcej informacji. 

Czego dotyczą oskarżenia? Będziemy monitorowali sprawę. ([email protected], fot.: RG, JM/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu