Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
09/11/2022 - 15:30

Policja i straż wielokrotnie wyjeżdżały do akcji. To wszystko działo się w Grybowie

Ile razy strażacy z Grybowa wyjeżdżali na akcje? Jak dużo pracy mieli policjanci? Jak wygląda porównanie z poprzednimi latami? Tego wszystkiego możemy się dowiedzieć z raportu o stanie miasta za poprzedni rok. Sprawdzamy szczegóły.

Raport o stanie miasta Grybów

O tym jak funkcjonowały poszczególne gminy w ostatnim roku możemy się dowiedzieć z raportów o ich stanie. Dostarczają wielu ciekawych informacji. Są to obszerne dokumenty, w których znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań.

Tym razem zaglądamy do raportu o stanie miasta Grybów. Przyjrzymy się kwestiom bezpieczeństwa. Jak się okazuje, tamtejsza jednostka OSP uczestniczyła 116 razy w akcjach ratowniczych i interwencjach gospodarczych. Złożyło się na to gaszenie pożarów - 20 razy i likwidacja miejscowych zagrożeń - 89 razy. Zdarzyło się także 7 fałszywych alarmów. Łączna liczba wyjazdów wyniosła zatem 170.

Policja w Grybowie

W Grybowie działa także komisariat policji, obejmujący miasto, gminę Grybów oraz gminę Korzenna. – W 2021 roku na terenie miasta odnotowano 71 przestępstw, co stanowi spadek w porównaniu do roku 2020 o 10 zdarzeń. Ogólna wykrywalność wszczętych postępowań pozostaje na tym samym poziomie, co w roku poprzednim i wynosi powyżej 70%. W roku 2021 nie wystąpiły przestępstwa dot. rozbojów oraz zabójstw – dowiadujemy się z raportu.

W ciągu roku 9 osób otrzymało skierowanie na leczenie odwykowe w związku z problemami alkoholowymi. Komisariat ze wszystkich 3 gmin odnotował 586 zagrożeń. 48 proc. znalazło potwierdzenie w rzeczywistości.

- Miasto Grybów na finansowe wsparcie Komisariatu Policji w Grybowie przekazało kwotę 6 000 zł z przeznaczeniem na realizację służb ponadnormatywnych oraz 1 000 zł na nagrody dla wyróżniających się policjantów – czytamy w raporcie. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu