Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
10/03/2019 - 08:05

Połamane drzewa, zerwane dachy...Wichura zebrała żniwo w regionie

Miniona noc i wczorajszy wieczór były bardzo pracowite dla strażaków z Sądecczyzny i Limanowszczyzny. Niemal co chwilę byli wzywani do usuwania z dróg połamanych drzew. Niestety wichura była tak silna, że zerwała dachy na trzech budynkach.

Sądeccy strażacy o godzinie 2 zostali wezwani do Roztoki Brzeziny, gdzie wiatr uszkodził i przeniósł blaszak w inne miejsce. Z kolei kilka minut po godzinie 3 ruszyli na sygnale do Polnej, gdzie na drodze leżało drzewo. Następnie około godziny 6 pojechali do Starej Wsi i na ulicę Kamienną w Nowym Sączu, gdzie również silny wiatr powalił drzewa na drogę.

Zobacz też Region: Nadciąga wichura. Wiatr w porywach nawet do 110 km/h!

Limanowscy strażacy odnotowali aż 14 interwencji związanych z silnym wiatrem. Na plebanii w Kaninie wichura zerwała dach. Do podobnej sytuacji doszło w Słopnicach Dolnych oraz Janowicach. Z kolei w jednym z domów na terenie powiatu limanowskiego wiatr uszkodził ścianę szczytową budynku. Ponadto strażacy aż dziesięć razy byli wzywani do usuwania powalonych drzew na drogę. Obecnie  usuwają skutki wichury, jaka przeszła nad Sądecczyzną i Limanowszczyzną.

Wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ogłosiło alert, w związku z silnym wiatrem. Tym ostrzeżeniem zostały objęte powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, gorlicki, krakowski, Kraków, limanowski, miechowski, myślenicki, nowosądecki, Nowy Sącz, nowotarski, proszowicki, suski, tarnowski, Tarnów, tatrzański, wielicki.

Meteorolodzy przewidywali, że wiatr z południowego zachodu i zachodu może osiągać prędkość od 34 do 45 km/h, a w porywach miejscami od 90 do 110 km/h. Na szczęście ta niekorzystna aura miała utrzymać się tylko do dzisiejszego poranka do godziny 7.

RG [email protected], Fot. Osp Laskowa / Powiat Limanowski 112

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach