Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
16/04/2012 - 08:26

„Pola Nadziei”. Wolontariusze zebrali ponad 20 tys. zł

20 tys. 350 zł zebrali wolontariusze podczas niedzielnej (15 kwietnia) akcji „Pola Nadziei” - dowiedziało się Radio RDN Nowy Sącz. Zeszłorocznego rekordu, kiedy to zebrano ponad 7 tys. zł więcej, nie udało się pobić.
W tym roku nie zawiedli ani wolontariusze, ani sądeczanie. Ci wszyscy, którzy wrzucili pieniądze do puszki w ramach wdzięczności dostali żółtego żonkila. Kwiat symbolizuje nadzieję i przypomina o ludziach cierpiących.
- Myślę, że sądeczanie już oswoili się z akcją żółty żonkil i wiedzą, że jest to wsparcie osób chorych na nowotwory. Warto pomagać innym, bo to co się uczyni drugiemu człowiekowi wraca potem i uboga nas - mówią jednogłośnie sądeczanie.


Jak dodaje wolontariuszka Dominika Kroczek, akcja organizowana jest już od 8 lat. Pieniądze za każdym razem trafiają na konto sądeckiego hospicjum i pomoc nieuleczalnie chorym ludziom.
W tym roku w Nowym Sączu kwestowało ponad 100 wolontariuszy. Byli wśród nich nich sądeccy strzelcy i członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum.

Pola Nadziei to organizowana dorocznie od piętnastu lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki nad osobami terminalnie chorymi. Zapoczątkowana przez Hospicjum św Łazarza w Krakowie. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” dołączyło do akcji w 2004 r. Organizację można wesprzeć również przekazując 1 proc. podatku.

Materiał dzięki współpracy z RDN Nowy Sącz

Źródło: rdnns.pl
foto. Sądeckie Hospicjum


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)