Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
19/05/2022 - 21:00

Pół wieku przeleciało nawet nie wiedzieć kiedy. Oni świętują „Złote gody”

Dostojni jubilaci, którzy pojawili się dzisiaj wraz z rodzinami w sali reprezentacyjnej ratusza w Nowym Sączu, mogą powiedzieć: jak ten czas szybko leci… „Złote gody” świętowało dziewięć par małżeńskich, które na ślubnym kobiercu stanęły pół wieku temu.

Dostojni jubilaci pytani, jaką mają receptę na udany związek małżeński mówią otwarcie: miłość, wierność, wzajemne zrozumienie i wsparcie – to gwarantowana i niezawodna recepta na to, by można z ukochaną osobą świętować tak wspaniały jubileusz. Ale nie ukrywają też, że życie niejednokrotnie nie jest usłane różami, że trzeba razem się wspierać w chwilach trudnych, w zdrowiu i chorobie.

Dzisiaj w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza było bardzo uroczyście. Zaproszonych zostało do niej dziewięć par małżeńskich obchodzących w tym roku „Złote gody”. Dostojnych gości powitali w sądeckim magistracie prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Sączu Monika Lichoń.

Prezydent złożył gratulacje i życzenia kolejnych pięknych lat pożycia małżeńskiego oraz wszelkiej pomyślności dostojnym jubilatom, a potem odznaczył ich „Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

- Pięćdziesiąt lat to piękny jubileusz. To wiele dni, wiele miesięcy, wiele tygodni. W tym czasie na pewno zdarzały się też momenty słabsze, kiedy pojawiały się jakieś troski, problemy, jakieś porażki, ale właśnie wtedy była przy was ta druga osoba, która podała rękę, pocieszyła, doradziła i była wsparciem – mówił dzisiaj do jubilatów prezydent Ludomir Handzel. - Te pięćdziesiąt lat to także czas pracy zawodowej. Pracowaliście dla Polski, dla Nowego Sączą, ale także dla swoich rodzin, które na pewno to doceniają. Za to zaangażowanie, za te sukcesy dzisiaj wam bardzo serdecznie dziękuję.

Dostojne jubilatki zostały obdarowane pięknymi kwiatami. Były także wspólna fotografia, lampka szampana i drobne upominki. Posypały się też gratulacje od bliskich małżonków.

„Złote gody” świętują:

  • Zofia i Czesław Grabdowie
  • Zofia Winiarska-Hebenstreit i Adam Hebenstreit
  • Barbara i Michał Kiełbasowie
  • Zofia i Szymon Piotrowscy
  • Maria i Roman Smoterowie
  • Jadwiga i Wacław Solarzowie
  • Wiesława i Józef Witkowie
  • Janina i Kazimierz Wójcikowie
  • Krystyna o Józef Żuchowiczowie.

[email protected], fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Pół wieku przeleciało nawet nie wiedzieć kiedy. Oni świętują „Złote gody” [ZDJĘCIA]
Dostojni jubilaci, którzy pojawili się dzisiaj wraz z rodzinami w sali reprezentacyjnej ratusza w Nowym Sączu, mogą powiedzieć: jak ten czas szybko leci… „Złote gody” świętowało dziewięć par małżeńskich, które na ślubnym kobiercu stanęły pół wieku temu.


Dziękujemy za przesłanie błędu