Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
28/06/2019 - 18:15

Pogrzeb jezuity, ojca Matejskiego. Wszyscy pytamy: dlaczego? [ZDJĘCIA]

Ta tragiczna śmierć była szokiem nie tylko dla współbraci z zakonu Jezuitów, także dla wiernych z parafii św. Ducha. Dziś Nowy Sącz pożegnał o. Piotra Matejskiego. Zakonnik odebrał sobie życie.

Kościół parafialny podczas mszy żałobnej szczelnie wypełniał tłum ludzi, którzy przyszli modlić się za zmarłego ojca Piotra Matejskiego. Potem towarzyszyli mu w ostatniej drodze na Cmentarz św. Heleny, gdzie znajduje się grobowiec oo. Jezuitów. Była rodzina, byli współbracia z zakonu, byli także jego uczniowie z Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

- W takich sytuacjach wszyscy pytamy, dlaczego. Ale jak to w życiu, na to pytanie prostej odpowiedzi nie ma - mówił nad trumną zmarłego  ks. Józef Polak, proboszcz parafii Świętego Ducha w Nowym Sączu. Jak zdradził kapłan, o. Matejski zostawił list. Proboszcz dwukrotnie zwracał się o jego udostępnienie do prokuratury, ale nie dostał na to zgody.

Kapłan mówił też o nieograniczonym Boskim miłosierdziu - serce Jezusa Miłosiernego jest otwarte dla wszystkich grzeszników. Na pierwszym miejscu dla mnie, na drugim dla ojca Piotra, na trzecim dla was. I w tym duchu składamy jego trumnę do grobu. Owszem potępiając grzech, ale nie człowieka. I ufamy, że tak samo zrobi Jezus Miłosierny.

[email protected]

Pogrzeb ojca Matejskiego
Na cmentarzu Heleńskim, w krypcie ojców jezuitów pochowano Piotra Matejskiego.


Dziękujemy za przesłanie błędu