Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
19/08/2020 - 12:35

Pogoda: wyciągać kalosze czy leżaki? Sprawdzamy, co czeka nas w czwartek

Czwartek wreszcie przyniesie nam piękną pogodę. Odpoczniemy od deszczu i zrelaksujemy się w słońcu. A to dopiero początek.

Fot. Sądeczanin

Dzisiaj będzie bardzo słonecznie i ciepło. Chociaż możliwe jest lekkie zachmurzenie, to słońce będzie przeważało na niebie. Temperatura wzrośnie, po południu nawet 26 stopni. Najcieplej będzie o godzinie 16, a od rana termometry będą wskazywać coraz wyższe wartości. Odczuwalna temperatura wyniesie 27 stopni. Do tego lekki wiatr i brak deszczu. Od początku tygodnia na terenie naszego regionu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydawał ostrzeżenia przed burzami, wreszcie doczekaliśmy się poprawy.

Czwartek jest idealnym dniem, aby wyciągnąć na powrót leżaki, koce i kremy do opalania. Czeka nas również bezchmurna ale zimna noc. Nad ranem termometry wskażą 12 stopni. Czwartek jest preludium do naprawdę upalnych dni. Zapowiada się gorący piątek i jeszcze cieplejsza niedziela. Dyżurny synoptyk z regionalnej stacji IMGW w Krakowie, Witold Wiążewski, ostrzega jednak, że w niedzielę znowu mają powrócić burze.  

PSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)