Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
21/08/2020 - 14:55

Pogoda w Nowym Sączu: upały i burze. Sprawdźcie, co się szykuje na weekend

Jaka pogoda czeka nas w weekend na Sądecczyźnie? Będzie upalnie, uważajcie na wysokie temperatury w sobotę, a w niedzielę na burze.

Stacja meteorologiczna w Nowym Sączu, fot. Sądeczanin

Sobotnie upały zaczną nam doskwierać już przed południem. O godzinie 9 w sobotę prognozowane 22 stopnie. Później będzie jeszcze goręcej. Przygotujmy kremy z filtrem i kapelusze, bo przygrzeje.

Termometry wskażą nawet 32 stopnie po południu, a temperatura odczuwalna może sięgnąć nawet 34 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nadchodzącymi upałami. Po godzinie piętnastej stopniowe ochłodzenie. Noc jednak nie da nam wytchnienia – będzie ciepło, 19 stopni nad ranem.

Sobota zapowiada się z niewielkim zachmurzeniem i bez wielkiego wiatru. Upały dadzą w kość zwłaszcza dzieciom, starszym i osobom osłabionym. Uważajcie na siebie i innych. Pamiętajcie o odpowiednim nawodnieniu – butelka wody to podstawa. Unikajcie alkoholu, ponieważ odwadnia organizm. Załóżcie lekką i przewiewną odzież, jeśli możecie postarajcie się spędzić najgorętsze godziny w cieniu, bez dużego wysiłku fizycznego. Nie zapomnijcie również o kremach z filtrem UV.

Po sobotnich upałach niedziela zapowiada się burzowo. Raczej nie zobaczymy słońca, niebo ma być pochmurne przez cały dzień. Burze z piorunami prognozowane są od samego rana od godziny 6, z przerwami aż do wieczora.

W ciągu dnia maksymalnie 23 stopnie, temperatura odczuwalna może wynieść od dwa stopnie więcej. Będzie bardzo wilgotno w ciągu dnia i może popadać z burzowych chmur. W nocy dużo zimniej niż w sobotę – termometry wskażą 14 stopni nad ranem.

Niedzielę lepiej spędzić w domu, na odpoczynek na świeżym powietrzu wybierzmy raczej sobotę. (PS)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)