Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
06/03/2023 - 12:20

Pogoda na tydzień w Nowym Sączu jak z przysłowia. W marcu jak w garncu

Mieliśmy wiosnę zimą, teraz mamy zimę wiosną. Początek marca serwuje nam dotkliwy chłód, opady śniegu i silny wiatr. Wygląda na to, że ciepłe kurtki, czapki i szaliki nieprędko wylądują w szafach.

Z nadejściem marca wyczekujemy pierwszych oznak wiosny, wypatrujemy pąków na drzewach, ale jak na razie aura serwuje nam dotkliwy chłód.

Czapki, szaliki i ciepłe kurtki na pewno  będą nam potrzebne przez kolejne dni.  Wedle zapowiedzi synoptyków obecny miesiąc ma się okazać najzimniejszym marcem od kilkunastu lat.

czytaj też Uczniowie klas mundurowych ze szkoły w Marcinkowicach pobiegli „Tropem wilczym” [ZDJĘCIA] 

Jak  podaje serwis fanipogody.pl wiosenny krajobraz zaburzą spodziewane opady deszczu ze śniegiem, śniegu, a nawet lokalne burze śnieżne. Śnieg będzie miał jednak tendencje do szybkiego topnienia i osiadania.

Wcześnie  rano i w nocy, w naszym regionie  dokuczy nam jeszcze mróz, w ciągu dnia temperatury utrzymają się na poziomie  6-8 stopni powyżej zera.  

czytaj też Jak narciarskie stacje na Sądecczyźnie nie dały się czarnemu pijarowi

Wedle prognoz IMGW końcówka tygodnia przyniesie pochmurną pogodę, okresami będzie padał śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz.  - W sobotę przyjdzie ocieplenie, nawet do 10 stopni, ale nie należy przywiązywać się do tego scenariusza, ponieważ jest on obarczony dużą niepewnością. Nie możemy wykluczyć, że zamiast ocieplenia nadejdzie ochłodzenie -  przewidują meteorolodzy. ([email protected]) fot.

Dziękujemy za przesłanie błędu