Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
02/04/2024 - 14:55

Pogoda na Sądecczyźnie jak z horroru. To już nie tylko upiorny wiatr

Najpierw było potężne uderzenie halnego, teraz mamy dalszy ciąg pogodowego koszmaru. Upiorny wiatr nadal nie ucichnie. Do tego doszły ulewy. Służby meteorologiczne biją na alarm. Wydano alerty dla Sądecczyzny.

Będzie dalszy ciąg pogodowego koszmaru

Nie ma dobrych wieści. Koszmarna aura na razie się nie skończy. Po uderzeniu halnego, jeszcze we wtorek i środę nadal możemy się spodziewać silnego wiatru. IMGW wydał alerty pogodowe. W naszym regionie niebezpieczne podmuchy zagrażają nam do godziny 19. Wiatr może w porywach osiągnąć nawet do 75 km na godzinę.

Czytaj też Jak śmierć obniżyła w sądeckim ZUS emerytury. Teraz liczą je po nowemu

Alert dla Sądecczyzny

To nie koniec. Do tego doszedł rzęsisty deszcz. Jak ostrzegają synoptycy z krakowskiego biura prognoz, do godziny 18 prognozowane są opady o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Spadnie do 30 mm wody. Skutkiem trwającej od rana ulewy może być gwałtowny wzrost poziomu rzek i potoków, co grozi przekroczeniem stanów ostrzegawczych.  

Czytaj też Zapowiedzi stały się faktem. Tyle trzeba zapłacić za przejazd autostradą A4 

Czytaj też Co się stało! Cały powiat bez całodobowych dyżurów aptek

Co nas czeka w kolejnych dniach?

Wiatr osłabnie dopiero we czwartek. Na Sądecczyźnie to będzie kolejny, deszczowy dzień. Wypogodzi się dopiero w piątek. Końcówka tygodnia przyniesie też ocieplenie. Na termometrach zobaczymy ponad 20 stopni Celsjusza. ([email protected]) fot. archiwum Sądeczanin.Info     Dziękujemy za przesłanie błędu