Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
02/10/2023 - 15:40

Pogoda na październik w Nowym Sączu. Nie będziecie zadowoleni z tej prognozy

Pogoda we wrześniu oszalała? Mieliśmy prawdziwą bombę ciepła, która - jak wskazują synoptycy - o tej porze roku zdarza się raz na dwadzieścia, a nawet na pięćdziesiąt lat. Jaki będzie październik? Na chwilę wróci lato jesienią, potem temperatura spadnie o ponad 10 stopni, niebo zasnują ciemne chmury i będzie padać.

Ostatni podmuch lata

Po chłodnym weekendzie, w poniedziałek przyszło ocieplenie. Słupki rtęci w Nowym Sączu powędrowały  do 21 stopni Celsjusza. We wtorek nastąpi powrót lata jesienią. Zapowiada się dzień pełen słońca. Termometry wskażą 26 stopni.

Niestety, ten wybuch ciepła skończy się już nazajutrz. W środę przyjdzie ochłodzenie do 19 stopni.  Podobna aura zapowiada się we czwartek. W piątek kolejny temperaturowy zjazd do 17 stopni. Uczucie chłodu spotęguje wiatr.

Czytaj też Drakońskie kary dla kierowców. Weszły w życie nowe przepisy

To już jesień...

W weekend niebo zasnują chmury i będzie padać. Początek nowego tygodnia przyniesie ochłodzenie, silny wiatr i pierwsze przymrozki. Jesień na dobre wedrze się na Sądecczyznę.

Czytaj też Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki 

Koniec października z pogodową  anomalią

IMGW-PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego udostępniło na swoim Twitterze informację na temat ciekawego zjawiska w październiku na terenie Polski. W całym kraju zostanie odnotowana anomalia średniej temperatury powietrza, która wynosić będzie od plus1,5 do  plus 2,0 stopni Celsjusza.

Czytaj też Dom, zarobki, bankowe konto, samochody… tak się powodzi burmistrzowi Biedzie w Limanowej  

W latach 1991-2020 średnia temperatura w analogicznym okresie wynosiła 8,8 stopni Celsjusza.([email protected]) fot. jm
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu