Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
13/01/2023 - 15:50

Pogoda na ferie zimowe. Kiedy spadnie śnieg i zima pogoni wiosnę w styczniu

Zimowe ferie bez śniegu to po prostu katastrofa. Jak długo potrwa ta wiosna w styczniu? Najnowsze prognozy synoptyków dają nadzieje na zmiany. Za kilka dni zrobi się chłodniej i będzie mróz. Pojawią się też opady śniegu. Pogoda na ferie zimowe. Kiedy spadnie śnieg i zima pogoni wiosnę w styczniu

Wedle prognoz synoptyków to już ostatnie podrygi tej wiosny zimą, ale weekend będzie jeszcze wyjątkowo ciepły na Sądecczyźnie i Podhalu, gdzie na zimowe wakacje ruszyły tłumy turystów.  
W sobotę będzie przeważać słońce.  W niedzielę przybędzie chmur. Na południowych krańcach Polski  pojawią się opady śniegu i śniegu z deszczem. W górach mocno dmuchnie wiatrem.

czytaj też W Nowym Sączu są tym bardzo oburzeni i poruszeni

Od poniedziałku do Polski napłynie ochłodzenie. W pierwszym tygodniu ferii temperatury w całym kraju powinny  się wahać od  minus 2 do  5 stopni, w nocy mogą  oscylować na poziomie  zera.  

W górach zrobi się znacznie chłodniej, synoptycy zapowiadają opady śniegu. W najbliższych dniach na Podhalu będzie się utrzymywać silny i porywisty wiatr z południa i południowego zachodu - podaje IMGW.

czytaj też Czarna seria w Tatrach. Lawina znów porwała narciarzy [[ZDJĘCIA]  

Temperatury znacznie spadną dopiero około 20 stycznia. Utrzymają się do pierwszego tygodnia lutego. Wtedy też możemy się spodziewać niewielkich opadów śniegu w całym kraju - jednak nie będą tak obfite, jak przed kilkoma tygodniami – prognozują synoptycy. . ([email protected]) fot, jmDziękujemy za przesłanie błędu