Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
20/02/2017 - 20:55

Pogoda: idą niebezpieczne roztopy [ZDJĘCIA]

W najbliższych dniach, jak na luty, będzie bardzo ciepło. Temperatura nie pójdzie jednak w parze z ładną aurą. Synoptycy zapowiadają opady deszczu i roztopy.

kra na Dunajcu

Dla tych, którzy jeszcze w tym tygodniu korzystają z zimowego urlopu, aura okaże się niełaskawa.Rośnie temperatura i śnieg szybko zacznie się topić, co zwiastuje niebezpieczne roztopy. - ostrzegają synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Przeczytaj też Najazd turystów na Krynicę. Kurort w oblężeniu  

- Nocą z poniedziałku na wtorek średnia temperatura wyniesie około 1 stopnia, a w ciągu dnia wzrośnie do około 4 stopni.Jednocześnie w nocy oraz we wtorek prognozuje się opady deszczu, które spowodują szybkie topnienie pokrywy śnieżnej i roztopy - informują synoptycy.

W środę i czwartek termometry wskażą od 7 do 8 stopni Celsjusza. Będzie padać deszcz i deszcz ze śniegiem, ale w ciągu dnia pojawią się też przejaśnienia i zza chmur wyjrzy słońce. Podobna pogoda będzie w piątek i sobotę, choć pod koniec tygodnia nieco się ochłodzi i temperatura spadnie do 5 stopni Celsjusza.

Sprawdź warunki na stokach 

W tym tygodniu oczyści się wreszcie powietrze nad Małopolską, bo w całej Polsce powieje wiatr, który w porywach osiągnie 60 km na godzinę.

(ami), fot.tek

Na Dunajcu arktyczne obrazki: kra ma ponad dwa metry wysokości


Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce