Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
01/04/2019 - 10:35

Pogoda była w weekend jak marzenie. Kto żyw ruszył w plener

Mieszkańcy Muszyny, kuracjusze oraz turyści skorzystali z pięknej, słonecznej pogody i w czasie weekendu tłumnie wypoczywali w Ogrodach Sensorycznych oraz ukończonych jesienią Ogrodach Tematycznych na zboczu Suchej Górze. Wkrótce do ich dyspozycji zostanie oddany Pawilon Muzyczny.

Pogoda w weekend dopisała, dzięki temu mieszkańcy Muszyny, turyści i kuracjusze oblegali szczyt.  Chętnie korzystali z urządzeń siłowych, opalali się na nowo zamontowanych ławkach, zwiedzali  Ogrody Tematyczne czy wspinali na wieżę widokową, z której roztacza się panorama na miasto.

Z końcem stycznia powiatowy inspektor nadzoru budowlanego udzielił pozwolenia na użytkowanie Pawilonu  Muzycznego, który władze miasta planują uruchomić w najbliższym czasie.

Obiekt dedykowany zostanie lokalnym wydarzeniom artystycznym. Budynek, dzięki wkomponowaniu w naturalny spadek terenu, swoją formą harmonijnie wpisuje się w otaczający krajobraz.

Natomiast nadal trwają prace w dolnej części Parku Zdrojowego Zapopradzie.  Powstaje tu staw rekreacyjny, o nieregularnej linii brzegowej odzwierciedlający naturalne rozlewisko i roślinność, gdzie znajdą się dzikie zwierzęta czy płazy (np. żaby, traszki).

Wokół stawu znajdować się będą alejki spacerowe. Wykonane zostaną fontanna, molo i kładka.

Będą też woliery z ptakami ozdobnymi. Zaprojektowane w formie żagla wpłyną na estetykę ogrodu.

Nie zabraknie także nowych stref ogrodowych m.in. w stylu antycznym, nowoczesnym, skalnym czy francuskim.

Całość zwieńczy promenada spacerowa,  wyniesiona ponad teren, ciągnącą się wzdłuż rzeki z zejściami zarówno do ogrodów, jak i w kierunku Popradu. 

Zakończenie prac inwestycyjnych zaplanowane jest na 3 października.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu