Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
06/11/2018 - 20:55

Podziękowania, uściski, pamiątkowe zdjęcia i filmiki. Ostatnia sesja rady miasta

Rada Miasta Nowego Sącza zakończyła dzisiaj w sali reprezentacyjnej ratusza czteroletnią kadencję. Za nami zamykająca 61. sesja. Na jej zakończenie były podziękowania i uściski, pamiątkowe filmiki i zdjęcia. Większość radnych, który zasiadali w tej radzie chciało wrócić do domu z taką pamiątką.

Dzisiejsza sesja miała szczególny charakter. W takim składzie radni, po czterech latach pracy, spotkali się w tej sali po raz ostatni. W nowej Radzie Miasta zobaczymy jedynie sześciu radnych z obecnej rady, których mieszkańcy Nowego Sącza obdarzyli mandatem zaufania na następne pięć lat.

Czytaj także: Ryszard Nowak: Sądeczanie – to nie „ciemny lud” i nie wszystko kupi

Najpierw radni pochylili się nad kilkoma projektami uchwał, które znalazły się w porządku obrad i dość szybko zostały one przegłosowane, a potem przewodniczący Rady Miasta Janusz Kwiatkowski oznajmił, że rozpoczyna się bardziej uroczysta część obrad. W związku z końcem kadencji przyszedł czas na podziękowania za wspólną pracę dla prezydenta Ryszarda Nowaka oraz wiceprezydentów: Jerzego Gwiżdża i Wojciecha Piecha oraz wszystkich radnych.

- Nasza czteroletnia praca była bardzo intensywna - mówił Janusz Kwiatkowski, przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.  Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim radnym za tą kilkuletnią współpracę. Przy różnych rozbieżnościach i koncepcjach dochodziliśmy do konsensusu. To wasza determinacja, wasze zaangażowanie i doświadczenie życiowe spowodowało, że podstawy samorządności w naszym mieście są pełne i stabilne.

Chciałbym gorąco podziękować prezydentowi Ryszardowi Nowakowi za dwudziestoletnią współpracę. Pamiętam tego młodego chłopaka i to, jak wspaniale rozwijała się jego kariera polityczna i społeczna, jak on sam mężniał i dojrzewał. Dzisiaj jest to osoba, którą sądeczanie cenią. Jestem pełen podziwu i uznania. Jestem dumny, że mogłem z panem pracować.

Janusz Kwiatkowski wręczył prezydentowi Nowakowi pamiątkowe spinki i pióro wieczne dobrej marki. Takie same pióra otrzymali także z podziękowaniami jego zastępcy - wiceprezydenci Jerzy Gwiżdż i Wojciech Piech.

- Serdecznie dziękuję za uznanie - zaczął prezydent miasta. Praca w tej kadencji była dla mnie znacząca. To nie jest tak, że tworzyliśmy jakieś odrębne byty, że byliśmy przeciwko sobie. Byliśmy za - za miastem, za jego rozwojem, za mieszkańcami. Serdecznie wszystkim dziękuję. Szczególnie radnym, z którymi przyszło mi pracować. To, jak wygląda dzisiaj Nowy Sącz nie jest moją zasługą tylko naszą.

Dzisiaj mogę ja i państwo chodzić po mieście z podniesionym czołem, bo dokonaliśmy wielu znaczących rzeczy. Dziękuję wszystkim, tym, którzy pracowali ze mną. Robili to z przekonaniem, zaangażowaniem i mam nadzieję z satysfakcją. Wierzę, że spotkamy się jeszcze w innych okolicznościach. Apeluję byśmy byli uważnymi obserwatorami życia miasta. Mamy prawo być także jego krytykami. Możemy też dużo, dużo wnieść na korzyść tego miasta. Wszystkiego dobrego.

Radni dostali pamiątkowe długopisy i listy gratulacyjne

Były też podziękowania od samych radnych. Między innymi głos zabrał radny Piotr Lachowicz, który został radnym sejmiku województwa małopolskiego.

- W Radzie Miasta Nowego Sącza spędziłem 12 lat. Nie jest to tyle, ile moi szanowni przedmówcy. Było dla mnie zaszczytem służyć Państwu. Jestem do Państwa dyspozycji, jeśli chodzi o sprawy wojewódzkie. Bez względu na podziały polityczne będziemy wspólnie walczyć o to, aby rozwijały się nasze miasto i subregion. Chciałem podziękować panu prezydentowi. Często spieraliśmy się, czasami ostro, ale zawsze praca z panem prezydentem będzie dla mnie zaszczytem. Zawsze będę służył pomocą, jeśli będzie taka potrzeba.

Radni dziękowali także wielu osobom pracującym w sądeckim ratuszu, osobom, które czuwają nad tym, aby wszystko na sesje było przygotowane. Już po zamknięciu obrad wielu radnych z różnych klubowych opcji robiło sobie wspólne zdjęcia pamiątkowe.

[email protected], fot. IM.

Ostatnia sesja Rady Miasta Nowego Sącza
Ostatnia sesja Rady Miasta Nowego Sącza


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)