Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
11/08/2020 - 15:30

Podejrzenie koronawirusa w Sandecji. Drużyna w izolacji

U jednego z piłkarzy Sandecji wystąpiło podejrzenie zakażenia koronawirusem. Drużyna została poddana izolacji. Odwołany też został zaplanowany na dzisiaj sparing z Hutnikiem Kraków.

Koronawirus dotarł już niemal wszędzie. Niestety, tym razem podejrzenie zakażaniem wystąpiło u jednego z zawodników Sandecji. Jak udało nam się dowiedzieć chodzi o piłkarza który występował w klubie w poprzednim sezonie (nie ma to zatem związku z graczami testowanymi pod kątem gry w Sandecji w najbliższych rozgrywkach).

Przed weekendem wszyscy piłkarze i pracownicy przeszli w Nowym Sączu testy przesiewowe. Osoby, które otrzymały niepokojące wyniki zostały skierowane na badania wymazowe do Krakowa, które w przypadku jednego zawodnika dały wynik pozytywny. Wszyscy natychmiast zostali od siebie odizolowani. Czekamy na dalsze instrukcje z PZPN. Możliwe, że jutro wszyscy po raz kolejny udamy się do Krakowa, na kolejne badania – mówi Miłosz Jańczyk, rzecznik prasowy Sandecji.

Zobacz też: smak Tyliczanki zmienia się wraz z porami roku

Odwołany został zaplanowany na dziś sparing z Hutnikiem Kraków. Co z mającym się odbyć w piątek meczem Pucharu Poski z Rakowem Częstochowa? Wszystko zależy od dalszych decyzji PZPN, jeśli jutro przejdziemy badania, to ich wyniki poznamy zapewne w czwartek. Wówczas będziemy mieć obraz całej sytuacji. Jak na razie nikt, nic nie wie – dodaje Jańczyk Przypomnijmy, że z powodu koronawirusa odwołany został już m.in. mecz o Superpuchar Polski.

MP, Fot.: Adrian Maraś, źródło: Sandecja Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe