Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
07/08/2019 - 09:20

Podegrodzie: sesja LIVE. Na tapecie żłobek, trasy rowerowe i kanalizacja

Dziś w czasie sesji radni podejmować będą decyzje związane z powstaniem żłobka w Brzeznej, współpracy z gminą Chełmiec i Nowym Sączem oraz inwestycjami wodno – kanalizacyjnymi.

Dzięki otrzymaniu dofinansowania w budynku szkoły w Brzeznej, oczywiście po odpowiedniej adaptacji obiektu, już niebawem zacznie działać żłobek. Radnych czeka dziś dopięcie wszystkich formalności w tej sprawie.

Szczegóły inwestycji? Brzezna: rewolucja w szkole – będzie żłobek i przedszkole!

Jeśli chodzi o współpracę z gminą Chełmiec i Nowym Sączem radni podegrodzcy mają zadecydować o włączeniu się w projekt rozbudowy tras rowerowych na terenie tych samorządów. Działania  te związane są ściśle z połączeniem tras tak, by tworzyły jedną całość, która włączona zostanie do sieci tras powstających w całej Małopolsce, czyli EuroVelo. Gmina Chełmiec i Nowy Sącz już swoją część przedsięwzięcia wykonały o czym pisaliśmy w publikacjach: 
Świniarsko: Wsiadaj na rower i wyruszaj nową ścieżką [WIDEO, ZDJĘCIA] 
Ścieżka pieszo - rowerowa nad Kamienicą w Nowym Sączu otwarta! [FILM, ZDJĘCIA]

Trasy na terenie wszystkich trzech samorządów powstają w ramach projektu Centra Aktywnego Wypoczynku, którego realizatorem jest Fundacja Sądecka. 

Teraz pora na Podegrodzie, która wybudować ma ciąg rowerowy do mostu św. Kingi, by wpiąć go pod mostem do wspomnianego systemu EuroVelo.

Kolejne ważne decyzje, które zapaść mają na dzisiejszej sesji dotyczą przyjęcia regulaminu związanego z realizacją inwestycji wodno kanalizacyjnych przewidzianych na lata 2018-2020.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020