Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
16/11/2019 - 20:35

Podegrodzie: pierwszy żłobek rozpoczął rekrutację. Liczba miejsc ograniczona

To ważna informacja dla rodziców z gminy Podegrodzie. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do pierwszego gminnego żłobka, który powstał na terenie przebudowanej szkoły w Brzeznej. Liczba miejsc jednak jest ograniczona. Kto ma pierwszeństwo?

Gmina mogła stworzyć żłobek, bo udało jej się uzyskać dofinansowanie w ramach rządowego programu „Maluch”. Placówki, które powstają dzięki tym środkom mają bardzo ściśle określone zasady rekrutacji.

Z opieki w żłobku mogą korzystać dzieci do ukończenia trzeciego roku życia. By oddać dziecko do tej placówki trzeba mieszkać lub uczyć się na terenie gminy Podegrodzie. Dalej projekt dedykowany jest osobom, które nie mają pracy, przebywają na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym oraz osobom pracującym, dla których wsparcie w postaci zapewnienia opieki nad dziećmi umożliwi utrzymanie zatrudnienia.

Zobacz też: Podegrodzie z tarczą: MPK nie podniesie tu stawek za autobusy

Rekrutacja trwa do 16 grudnia do godziny 15. a wszystkie niezbędne dokumenty dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy w Podegrodziu i na stronie internetowej podegrodzie.pl. Po ich wypełnieniu należy je dostarczyć na Dziennik Podawczy UG w Podegrodziu.

Z tymi, którzy przejdą rekrutację pomyślnie podpisana zostanie umowa na darmową opiekę nad dzieckiem w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)