Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
22/03/2023 - 14:25

Podegrodzie: oddał swoją działkę, by sąsiedzi mieli w końcu autobus!

Doskonałe wieści dla mieszkańców gminy Podegrodzie. Już niebawem autobus MPK będzie w końcu obsługiwał Wolę. A wszystko to dzięki wyjątkowemu gestowi mieszkańca tej okolicy.

Podegrodzie: oddał swoją działkę, by sąsiedzi mieli w końcu autobus!

Zobacz też: Wójt Podegrodzia: ekologia to podstawa, Jezioro Rożnowskie musi być czyste

Gminę Podegrodzie – w myśl stosownego porozumienia – obsługują autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. I choć linia nr 19, która jest przedmiotem tej publikacji, wytyczona jest niemal pod dyktando mieszkańców, to są tacy, którzy nijak wygodnie z tej linii skorzystać nie mogą, bo na przystanek muszą dreptać aż 2 kilometry. Mowa o mieszkańcach osiedla Wola w Brzeznej, którzy już od wielu miesięcy domagali się od samorządu jak najszybszego rozwiązania tego problemu.

Jeszcze do niedawna wójt Stanisław Banach niewiele mógł tu wskórać. – Droga, która tam prowadzi jest tak wąska, że autobus MPK, przy swoich gabarytach, po prostu tam się nie mieści. Na drodze nie ma też mijanek i autobus nie ma gdzie nawrócić. Po prostu fizycznie jest to niemożliwe – wyjaśniał już listopadzie zeszłego roku.

Zobacz też: Trzeba ustawić bat na krowy i usunąć zakaz parkowania! W Podegrodziu apelują do drogowców

- A zgodnie z przepisami autobus nie może się poruszać tyłem więc i ta opcja nawrotki odpada – zaznaczał Banach. Gmina zatem zaczęła się zastanawiać nad znalezieniem innego przewoźnika, który dysponowałby by busami na owej drodze się mieszczącymi.

Teraz możemy poinformować o – przyznacie zaraz sami – bezprecedensowym zwrocie akcji. – Od 1 kwietnia „dziewiętnastka” będzie już obsługiwać Wolę, czyli trasę Brzezna Litacz - Wola. Jeden z mieszkańców zdecydował się przekazać nam część swojej działki po to, by można na niej było zrobić zatoczkę, na której autobus MPK już bez przeszkód będzie mógł zawracać. Zima w końcu minęła i mogliśmy się w końcu przygotować do tego od strony formalnej i taką zatoczkę przygotować. Nazwisko mieszkańca zachowam może dla siebie, ale chciałbym tu publicznie całej jego rodzinie za tę wyjątkowo społeczną, podyktowaną dobrem pozostałych mieszkańców okolicy, postawę podziękować w imieniu gminy i całej naszej społeczności – informuje dziś Stanisław Banach podkreślając, że równie ważnym gwarantem sukcesu była przychylność samego MPK i urzędników nowosądeckiego magistratu. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)

Dziękujemy za przesłanie błędu