Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
02/01/2019 - 12:10

Podegrodzie: obwodnica już bezpieczna. Działa całe oświetlenie

Choć obwodnica Podegrodzia biegnie w ciągu drogi wojewódzkiej 969 to za oświetlenie trasy odpowiada gmina. Mieszkańcy wielokrotnie prosili nas o interwencję w tej sprawie, bo gros lamp ciągle nie działało, w tym te przy wyjątkowo newralgicznym rondzie w Naszacowicach. Dziś z radością donosimy, że problem został rozwiązany raz na zawsze.

Zaraz obok wspomnianego, niemal zawsze niedoświetlonego ronda jest przystanek autobusowy, z którego cały rok korzystają przede wszystkim dzieci dojeżdżające do szkół. To miejsce uczęszczane również przez osoby starsze. Nie raz i nie dwa dochodziło tu do wyjątkowo niebezpiecznych sytuacji – kierowcy nie widząc pieszych przechodzących na drugą stronę tej wyjątkowo obciążonej przez ruch samochodowy drogi hamowali tuż przed nimi. Pisaliśmy na ten temat w publikacjach 
Podegrodzie: na obwodnicy ciemno? „Nic tyko czekać na tragedię”! 
Podegrodzie: nowy wójt znajdzie sposób na „skandal” z oświetleniem?

Gros podegrodzian było przekonanych, że brak oświetlenia, to efekt źle rozumianej oszczędności, że gmina oszczędza na prądzie i na żarówkach. O interwencję poprosiliśmy wójta Stanisława Banacha i jak się dowiedzieliśmy od niego po kilku tygodniach sprawa była bardziej skomplikowania.

– Usunęliśmy wszystkie usterki oświetlenia na obwodnicy Podegrodzia. Od ronda do ronda palą się wszystkie żarówki we wszystkich lampach. Nie było to łatwe przedsięwzięcie, bo przewody były uszkodzone w kilku miejscach, ale już sobie z tym poradziliśmy – dzieli się tą wyjątkowo ważną informacją wójt. Cały koszt naprawy oświetlenia gmina musiała wziąć na siebie.

Przypomnijmy przy okazji, że wszystkie wnioski w sprawie oświetlenia dróg i zgłoszenia usterek należy składać  do Urzędu Gminy na ręce Joanny Kruszyńskiej, kierowniczki referatu inwestycji najlepiej w formie pisemnej.

ES [email protected]sadeczanin.info Fot.; ilustracyjne archiwum sadeczanin.info
 Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)