Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 10 kwietnia. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
27/11/2018 - 15:30

Podegrodzie: nowy wójt znajdzie sposób na „skandal” z oświetleniem?

Wracamy do tematu oświetlenia okolic mostu i ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 969 w sołectwie Naszacowice. Mieszkańcy się skarżą, że do tej pory światła były włączane tylko po dziennikarskich interwencjach i liczą na to, że nowy wójt na bezpieczeństwie oszczędzać nie będzie.

Wokoło „ciemno choć okiem wykol” a droga przelotowa a zaraz obok niej przystanek, z którego najczęściej korzystają dzieci i młodzież dojeżdżający stąd do szkół. Światała przy moście należącym już do gminy Stary Sącz i rondo co i rusz toną w ciemnościach, bo ponoć tutejsza instalacja jest wyjątkowo awaryjna. Interweniowaliśmy w tej sprawie już we wrześniu i Czytelnicy właśnie nam donieśli, że zaraz po naszej publikacji  Podegrodzie: na obwodnicy ciemno? „Nic tyko czekać na tragedię”! światła znów zapalono. Tyle, że radość trwała krótko, bo niedługo później znów tu zapanowały egipskie ciemności.

Miejscowi się denerwują, bo to igranie z bezpieczeństwem mieszkańców a w ich imieniu zadzwoniła do nas kobieta, która niemal tu ostatnio potrąciła pieszą, która  z przystanku chciała przedostać się na drugą stronę. Dziewczyny niemal nie było widać, a do tragedii nie doszło tylko dlatego, że kierowała osoba miejscowa wyczulona już na podobne niebezpieczeństwo.

– Ja w te awarie, o których tyle razy się mówiło nie wierzę. Nie wiem tylko o co chodzi: o oszczędności czy o to, że gmina nie chce płacić za oświetlenie drogi wojewódzkiej – komentuje nasza Czytelniczka i prosi o interwencję u nowego wójta całą dotychczasową awaryjną historię oświetlenia w Naszacowicach określając krótko: skandalem.

I tak też czynimy. – Zaraz poproszę pracownika, który zajmuje się tymi sprawami, by sprawdził w terenie, co się tam dzieje. Skoro są światła, to się mają świecić – podsumował krótko wójt Stanisław Banach, który ma wielką nadzieję, że mieszkańcy nabiorą zaufania do nowych władz gminy i podobne sygnały zaczną w pierwszej kolejności kierować właśnie do urzędników, co przełoży się na szybkość interwencji.

ES e.stachura@sadeczanin.info ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu