Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
17/09/2018 - 14:35

Podegrodzie: na obwodnicy ciemno? „Nic tyko czekać na tragedię”!

Idzie jesień, dni coraz krótsze a mieszkańcy gminy Podegrodzie skarżą się na brak oświetlenia w okolicach przystanku autobusowego i sklepu Groszek przy obwodnicy Podegrodzia w sołectwie Naszacowice. Kto zajmie się tą sprawą?

Mieszkańcy skarżą się, że słabe oświetlenie przekłada się przede wszystkim na bezpieczeństwo poruszających się tu dzieci. – Nic tyko czekać na tragedię – alarmują miejscowi.

Obwodnica Podegrodzia to fragment drogi wojewódzkiej 969 dlatego w pierwszej kolejności skontaktowaliśmy się z jej administratorem czyli kierownikiem Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nowym Sączu. Jak wyjaśnia Janusz Klag za oświetlenie owej drogi odpowiada bezpośrednio samorząd, przez który droga przebiega. – My odpowiadamy za jej letnie i zimowe utrzymanie – zaznacza nasz rozmówca.

Zobacz też: Podegrodzie: ile radni dali pieniędzy sołectwom? Będą z tego lepsze drogi?

Co to oznacza dla mieszkańców? Jak informuje sekretarz gminy Podegrodzie wniosek o doświetlenie/oświetlenie wspomnianego terenu powinni jak najszybciej złożyć  do Urzędu Gminy na ręce Joanny Kruszyńskiej, kierowniczki referatu inwestycji. 

My ze swojej strony skontaktowaliśmy się z sołtysem Naszacowic Stefanem Śledziem, który z miejsca podkreśla, że wskazanej okolicy samych lamp oświetleniowych jest aż nadto. – Być może przepaliły się żarówki albo popsuła się część instalacji, co już się parę razy zdarzyło. Trzeba to zgłosić jak najszybciej do urzędu.  

Przy czym jednocześnie sołtys zapowiedział, że osobiście sprawdzi jak to wygląda wieczorem choć do niego nikt z sąsiadów bezpośrednio z problemem się nie zgłaszał.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu