Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
09/03/2013 - 08:00

Pod patronatem wójta: nagrody aż w 6 kategoriach

Aż 40 uczniów ze szkół na terenie gminy Grybów zostało nagrodzonych za udział w szkolnych konkursach, organizowanych pod patronatem wójta. On też był fundatorem nagród, które otrzymali.
Uroczystość odbyła się na początku marca w Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jana Balickiego w Polnej. Udział w niej wzięli m.in. wójt gminy Piotr Krok, Danuta Suder, dyrektor GZEAS oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy. Młodzież została nagrodzona aż w sześciu kategoriach za udział w konkursach w trakcie roku szkolnego 2012/2013.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi otrzymali nagrody za wzięcie udziału w konkursie „Życie i działalność Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. ZSP w Białej Niżnej zorganizowała konkurs pt. „Recepta na zdrowy styl życia”, którego laureaci również dostali nagrody, podobnie jak uczniowie ZSP w Siołkowej (za konkurs piosenki europejskiej), ZSP w Ptaszkowej (za konkurs „Mój świat, i moja wyobraźnia”) i ZS w Florynce za udział w dwóch konkursach: literackim i językowym. Łącznie nagrodzono czterdziestu uczniów, fundatorem nagród tradycyjnie był wójt Piotr Krok.
Kiedy nagrody trafiły już do laureatów, zaprezentowano program artystyczny pt: ”Jesteśmy częścią przyrody”, przygotowany przez uczniów SP w Polnej. Trzeba zaznaczyć, że szkoła ta poprzez swoje działania na rzecz ochrony środowiska stara się o uzyskanie Certyfikatu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej i uzyskanie odznaki Zielonej Flagi. Starania te są związane z projektem Comeniusa „European Eco Warriors”, który polega m. in. na wymianie praktyk ekologicznych przez partnerów tego projektu.

Ewa Poręba, opr. Kinga Gorka, Zog
Fot. UG Grybów
Dziękujemy za przesłanie błędu