Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
14/06/2021 - 12:05

Początek tygodnia jeszcze chłodny, potem żar poleje się z nieba

Prawdziwą temperaturową huśtawkę zafundowała nam pogoda na weekend. Sobota była gorąca, w niedzielę powiało chłodem. Co nam aura zgotuje na ten tydzień. Przyjdą upały, ale jeszcze trochę musimy poczekać.

Po chłodnej niedzieli pierwszy dzień nowego tygodnia przyniósł ocieplenie, ale temperatura nie przekroczy dziś 20 stopni Celsjusza.  Niebo zasnuwają chmury i wedle zapowiedzi synoptyków z IMGW, na południowych krańcach Małopolski można spodziewać się deszczu.

Słupki rtęci podniosą w Nowym Sączu w górę we wtorek do 24 stopni. To będzie bezdeszczowy, słoneczny dzień. Środa także pogodna i ciepła, z temperaturą 25 stopni.

Prawdziwy przełom aura przyniesie czwartek. Wtedy do Polski dotrze fala rozgrzanego powietrza z zachodniej Europy. W naszym regionie będzie 27 stopni i  wreszcie ponarzekamy sobie na upał. W piątek zrobi się jeszcze bardziej gorąco, 29 stopni. W weekend z nieba poleje się żar. Termometry w Nowym Sączu pokażą 30 stopni.  stopni.(jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot.jmDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021