Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
11/03/2019 - 11:35

Pobojowisko! Jeden podmuch i beton strzelił jak zapałka! [ZDJĘCIA]

Noc z 10 na 11 marca spora część sądeczan długo zapamięta. Ogrom zniszczeń poczynionych przez porywisty wiatr przeraża. Sygnały o zniszczeniach napływają do nas z całego miasta.


Najdobitniej efekty nocnej wichury widać obok Białego Klasztoru przy ulicy Królowej Jadwigi. Podmuch poderwał wiatę przy ciastkarni, wyrwał betonowe mocowania a potem cała konstrukcja runęła na ziemię. Co z niej zostało? Widać na zdjęciach. Na szczęście z racji pory nikomu nic się nie stało. Ale całą konstrukcję trzeba stawiać od zera.

Zobacz też: 14 tysięcy ludzi bez prądu. Fruwały dachy, wiatr łamał drzewa [AKTUALIZACJA]

Podobne zniszczenia wiatr poczynił w jednym z budynków na Wólkach. Tu podmuch zerwał dwie pleksy o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych każda. Było to zadaszenie pergoli przylegającej do domu mieszkalnego. Właścicielka nie ukrywa, że gdyby konstrukcja uderzyła w okna, to mogłoby się to skończyć tragicznie. Całość stała dziesięć lat i była wyjątkowo trwała. Teraz kobieta szuka budowlańców, którzy płyty potną i wywiozą. Łatwo sobie wyobrazić co by się stało gdyby któraś z nich poderwała się na nowo i uderzyła człowieka.

Od Czytelnika otrzymaliśmy też zdjęcia budynku przy ul. Barskiej, z którego wichura zerwała częściowo dach z budynku mieszkalnego.

ES [email protected] Fot.: ES

Jeden podmuch i wiata wyrwana z betonowymi "korzeniami"!
Fot.: ES Zdjęcia wykonane na terenie Białego Klasztoru na osiedlu Wojska Polskiego w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)