Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
11/04/2018 - 19:45

Po raz piętnasty zakwitną „ Pola Nadziei”. Wrzuć datek do puszki

Siedem tysięcy żonkili – tyle kwiatów czeka na rozdanie przez wolontariuszy podczas akcji „Pola Nadziei”, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę (15 kwietnia) w Nowym Sączu i okolicznych miejscowościach. Pieniądze, które darczyńcy wrzucą do puszek wolontariuszy zostaną przeznaczone na rozbudowę budynku Sądeckiego Hospicjum.

Tegorocznej akcji „Pola Nadziei” przyświecać będzie hasło „Jesteśmy sobie potrzebni!”. Wolontariusze 15 kwietnia będą zbierać datki przy kościołach w Nowym Sączu, Starym Sączu, Świniarsku, Librantowej, Piątkowej, Wielogłowach, Nawojowej oraz przy kaplicy na Falkowej w Nowym Sączu

- W akcję angażują się także szkoły – informuje Mieczysław Kaczwiński, prezes Sądeckiego Hospicjum. – Tegoroczna będzie już piętnastą.

- „Pola Nadziei” kwitną coraz piękniej – dodaje Leszek Zegzda, członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum

Szkoła Podstawowa w Przysietnicy zebrała już 450 złotych. Dzisiaj prezes Sądeckiego Hospicjum otrzymał protokół ze zbiórki przeprowadzonej w Zespole Szkół Budowlanych. Szkoła ta zasiliła konto rozbudowy hospicjum kwotą ponad 200 złotych.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna akcja była rekordowa. W 2017 roku zebrano 55623,93 zł.

- Nasze Sądeckie Hospicjum „kwitnie” między innymi, dzięki ludziom, którzy nas wspierają i, którzy nam pomagają – dodaje Leszek Zegzda. – A także tym, którzy w nim pracują i opiekują się chorymi.  

W tym roku ze specjalnie oznakowanymi puszkami będzie kwestowało ponad 100 wolontariuszy wraz z opiekunami ze szkół różnych typów z Nowego Sącza i region, harcerze, przedstawiciele Zarządu Osiedla Dąbrówka oraz TKKF w Nowym Sączu, wolontariusze ze Stowarzyszenia Tradycja i Przyszłość, jak również członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”.

Tegoroczna akcja „Pola Nadziei” trwa już od kilku tygodni, a rozpoczęła ją Szkoła Podstawowa im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy. Jest też prowadzona w sądeckich przedszkolach m.in. w Przedszkolu Galicyjskim.

W sądeckiej parafii pw. Jana Pawła II akcja odbędzie się w przyszłą niedzielę (22 kwietnia).

- W tym roku zbieramy fundusze na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum – określa cel akcji Mieczysław Kaczwiński.  – Do rozdania w tym roku mamy 7 tys. żonkili. Te kwiaty przekazuje co roku pani Wanda Pawłowska z Rożnowa. Co roku przekazuje ona bezpłatnie taką ilość kwiatów na akcję „Pola Nadziei”. Ofiarodawcy otrzymają też „żonkilowe kartki”.

Obecnie w Sądeckim Hospicjum przebywa 42 osoby.

- Bezcenną rzeczą są pieniądze, które zbieramy podczas tych akcji, ale tak naprawdę przesłanie jest o wiele głębsze. Ta akcja uczy każdego, kto się w nią włącza wrażliwości na to, co się wokół nas dzieje. Wrażliwości na potrzeby osób chorych i potrzebujących pomocy. Akcja jest prowadzona oczywiście z błogosławieństwem biskupa tarnowskiego ks. dr. Andrzeja Jeża.

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu