Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
18/01/2024 - 14:35

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. Janusz Kiełbasa. Miał 63 lata

Do naszej redakcji dotarła bardzo smutna wiadomość. Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. Janusz Kiełbasa, który przez dwanaście lat był proboszczem Parafii Św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku. Ostatnie lata życia jako rezydent spędził w swojej rodzinnej Ptaszkowej. Zmarł w wieku 63 lat.

Śp. Ks. Janusz Kiełbasa urodził się 17 stycznia 1960 roku w Ptaszkowej. W 1979 r. w Nowym Sączu ukończył szkołę średnią, zdał egzamin maturalny, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu sześcioletnich studiów filozoficzno - teologicznych, 26 maja 1985 roku w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Jerzego Ablewicza.

Po święceniach jako wikariusz pracował w Nowym Wiśniczu, w Łukowicy, w Grybowie, a następnie w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy i Pogwizdowiu. 21 sierpnia 2004 roku został mianowany administratorem Parafii św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku, a od 7 października 2005 roku jej proboszczem. Tę funkcję pełnił do 31 sierpnia 2017 roku, po czym zamieszkał jako rezydent w swojej rodzinnej Ptaszkowej.

- W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską, 14 grudnia 2017 roku otrzymał godność Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu - informuje ks. Łukasz Niepsuj, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Nekrolog ks. Janusza Kiełbasy

Zmarł 17 stycznia po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 63 lata. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w sobotę (20 stycznia) o godzinie 11.30 w starym kościele w Ptaszkowej. Po eucharystii ciało zmarłego kapłana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. ([email protected] Źr. Portal Diecezji Tarnowskiej, Fot. Parafia Ptaszkowa, Parafia Powroźnik)Dziękujemy za przesłanie błędu